'Başbakan yardım edecek' diye dolandırdılar!

Beykoz Paşabahçe'de yaşayan 81 yaşındaki Rukiye Aykar ‘Başbakan size yardım edecek' diyerek dolandırıldı.

‘Başbakan size yardım edecek' diyerek dolandırıcılık yapan şebekenin son kurbanı Rukiye Aykar oldu… Mağdure Aykar'ın ailesi emniyete şikâyette.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Paşabahçe’de yaşayan 81 yaşındaki Rukiye Aykar ‘Başbakan size yardım edecek’ diyerek dolandırıldı.

‘Başbakan size yardım edecek’ diyerek dolandırıcılık yapan şebekenin son kurbanı Rukiye Aykar oldu… Mağdure Aykar’ın ailesi emniyete şikâyette bulundu

Beykoz Paşabahçe Mahallesi’nde, ‘Başbakan size yardım edecek’ diyerek yaşlı kadınları dolandıran şebekenin son kurbanı 81 yaşındaki Rukiye Aykar oldu. Yardım kolisiyle eve gelen kişilerin 2 bin lirasını çaldığı yaşlı kadın, “Ellerinde isim ve adreslerimizin olduğu bir liste vardı. Tüm mahalle huzursuz. Ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.  

‘Bu 5 lira teyze’

Beykoz’daki evinde yalnız yaşayan Rukiye Aykar’ın Beykoz Paşabahçe’deki evine bir kamyonetle gelen takım elbiseli 3 kişi, yaşlı kadına ellerindeki listeyi göstererek “Başbaklıktan geliyoruz. Başbakan size yardım edecek” dedi. Ellerinde koliler bulunan bu kişilere inan Aykar da işlemler için dolandırıcıları evine aldı. Bu sırada içlerinden biri ‘Her ay 50 lira nakdi yardım yapılacak, ama üzerimizde 100 lira var. 50 liranız var mı?’ diyerek yaşlı kadını cüzdanın olduğu odaya yönlendirdi. Aykar sonrasında yaşananları da şöyle anlattı; “Cüzdanımdan 50 lira getirdim. O sırada bir tanesi el çabukluğuyla 50 lirayı cebine indirmiş olacak ki, ‘Bu 5 lira teyze, 50 lira getir’ dedi. Ben içeri girip para alırken bir tanesi cüzdanımı nereye koyduğumu öğrenmiş. Ben sonrasında fark ettim. Biz konuşurken o kişi gidip cüzdanımdaki parayı çalmış.”

Kurban parasıydı

Cüzdanındaki parayı kurban kesmek için biriktirdiğini anlatan Aykar, dolandırıcılara kendisine ismiyle hitap etmeleri nedeniyle inandığını da söyledi. Aykar olay esnasında evinde bir komşusunun da bulunduğunu belirterek, “İyi konuşan, dikkat çekmeyen tipleri vardı” dedi.

Aykar’ın ailesi olayla ilgili emniyete şikâyette bulundu.

'Başbakan yardım edecek' diye dolandırdılar!
Bizi Takip Edin