Başka Beykoz ve bir başka Beykozspor yok !

Türk sporunun köklü kulüplerinden Beykozspor 1908 A.Ş.'den ilham alınan 19.08 “Dünya Beykozlular Günü” kutlandı.

19.08 Dünya Beykozlular Günü, ilçe sakinleri ve taraftarını biraraya getirdi. Etkinlikler çerçevesinde Beykozspor 1908 A.Ş.'nin 108. kurul

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk sporunun köklü kulüplerinden Beykozspor 1908 A.Ş.’den ilham alınan 19.08 “Dünya Beykozlular Günü” kutlandı.

19.08 Dünya Beykozlular Günü, ilçe sakinleri ve taraftarını biraraya getirdi. Etkinlikler çerçevesinde Beykozspor 1908 A.Ş.’nin 108. kuruluş yılı da kutlandı. 

Türk sporunun köklü kulüplerinden Beykozspor 1908 A.Ş.’den ilham alınarak, Beykoz Belediye Meclisi’nin kararıyla “Dünya Beykozlular Günü” 2009 yılından bu yana her yıl 19 Ağustos’ta kutlanıyor.

Beykozluluk bilincinin gelişmesi, birlik ve beraberliğin güçlenmesi amacıyla başlatılan kutlamalar çerçevesinde kortej yürüyüşü ve dostluk maçı yer aldı. Ülkemizin son zamanlarda yaşadığı üzücü olaylar, şehitlerimiz ve gazilerimiz dolayısıyla programdaki eğlence ve havai fişek gösterileri yapılmadı.

Dünya Beykozlular Günü programında ilk olarak Beykoz Meydanı’ndan Paşabahçe Stadı’na kortej yürüyüşü yapıldı. Beykoz Belediyesi, yürüyüş öncesinde meydanda toplanan taraftar ve vatandaşlara tişört, şapka, atkı ve bayrak dağıttı.

Şehitlerimiz Yâd Edildi 

Başından sonuna kadar coşkunun hakim olduğu kortej yürüyüşüne; İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykozspor 1908 A.Ş Başkanı Zeki Aksu,  Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, ilçedeki spor kulüplerinin başkanları ve taraftarlar katıldı.

Beykozspor 1908 AŞ’nin taraftar topluluğu Boğazın Yargıçları’nın marşları ve sloganları  eşliğinde yapılan yürüyüşte şehitlerimiz unutulmadı. Programın açılışında tüm şehitlerimiz ve ebediyete göç eden Beykozlu futbolcular için saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Beykozspor 1908 AŞ Başkanı Zeki Aksu: “Birlik ve beraberlik içinde olalım”

Taraftarların ve tüm Beykozluların, Dünya Beykozlular Gününü kutlayan, kulübün yeniden güçlü günlerine kavuşmasını dileyen Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu: “Mutlu, güzel başarılı bir Beykozspor oluşmasında ortak payda olabilmek için, sevgi tohumlarını iç dünyamıza ekerek, onun bahçıvanı olmaya çalışmalıyız. Unutmayalım ki bir başka dünya, bir başka Beykoz ve bir başka Beykozspor yok” şeklinde konuştu.   

Konuşmaların ardından ülke futbolunun iki güzide kulübü Beykozspor 1908 AŞ ve İstanbulspor, ezeli rekabet ve ebedi dostluklarını yâd etmek adına yapılan dostluk maçında karşılaştı. 

Dostluk Maçı İstanbulspor’un 1-0 üstünlüğüyle sonuçlandı. 

Başka Beykoz ve bir başka Beykozspor yok !
Bizi Takip Edin