Başkan Aydın kentsel dönüşüm alanından seslendi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin şantiye alanını ziyaret ederek süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Aydın kentsel dönüşüm alanından seslendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan ve bölge sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlara kavuşturacak Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nde binalar hızla yükseliyor.

776 yeni konut inşa edilecek ve 47 de iş yeri yapılacak şantiye alanı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından ziyaret edildi.

Çalışmaların son halini inceleyerek inşaat sürecine dair yetkililerden bilgi alan Başkan Murat Aydın, süreç hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kentsel dönüşüm alanından seslendi

“O DEPREMİN BURADA OLDUĞUNU İNSAN DÜŞÜNMEK İSTEMİYOR”

Kasım ayında temeli atılan projenin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Aydın, “3 bine yakın kazık çakılıyor buraya. Şuana kadar bin civarında kazık çakılmış buraya. Hızla devam ediyor. Yaşamış olduğumuz 11 vilayetimizdeki acı deprem olayından sonra bir de o depremin burada olduğu insan düşünmek bile istemiyor.” dedi.

Beykoz Belediyesi Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

“BEYKOZ İÇİN GÜZEL BİR ÖRNEK”

Öncelik olarak zeminin sağlamlaştırması ile ilgili çalışmalar yapıldığını vurgulayan Murat Aydın, “İnşallah buradaki hemşehrilerimiz 661 aile, daha sağlam, güzel konutlarına kısa süre içerisinde kavuşacaklar. Beykoz için güzel bir örnek burada yürüyor.” diye konuştu.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

“SİYASETİN KENTSEL DÖNÜŞÜM ÜZERİNDEN MALZEME ÜRETMEMESİ LAZIM”

Aydın konuşmasına şöyle devam etti:

“Fakat çok zorluk çektik. Onu ifade edeyim. Bu işlerin hızlı yürüyebilmesi için siyasetin kentsel dönüşüm üzerinden, afet referanslı kentsel dönüşüm üzerinden siyaset malzemesi üretmemesi lazım. Siyasi partiler ile biz bir araya gelseydik şimdi binalar bitmiş olurdu. Ve bizim hemşehrilerimiz şimdi bu binaların içerisinde oturmuş olurdu. O sürecin bize çok ama çok büyük bir maliyeti oldu.” dedi.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

“BİR YIL İÇERİSİNDE BİNALARIN ÇOĞU TAMAMLANACAK”

Her şeye rağmen büyük bir mesafe kat edildiğini ifade eden Aydın, “Bizim en büyük mutluluğumuz, hemşehrilerimizin sağlam, deprem açısından güvenlikli, konforlu bu binalara yerleşecek olması. Kısa zamanda inşallah o da olacak. Bu yıl içerisinde inşallah buradaki binaların çoğunluğu tamamlanmış olacak. Sağ olsunlar burada çalışan arkadaşlarımıza, yüklenici firmaya, TOKİ’ye, Emlak Konut GYO’ya, Bakanlığımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyorum.

Beykoz Belediyesi Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

“PES ETMEDİK”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sosyal medya platformunda paylaştığı videoya, “Maalesef acı bir şekilde kentsel dönüşümün önemini bir kez daha gördük. 776 konut, 47 iş yerinden oluşan Tokatköy Projemiz siyaset malzemesi yapılıp türlü engellemelerle karşılaşmıştı. Pes etmedik,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte milletimizden aldığımız destekle işe koyulduk. Söz verdiğimiz sürede güvenli konutları hemşehrilerimize teslim edeceğiz.” notunu düştü.

İLGİLİ HABER: Beykoz’da depreme dayanıklı 87 blok hızla yükseliyor

.

.

Başkan Aydın kentsel dönüşüm alanından seslendi
Bizi Takip Edin