Başkan Aydın ve Dilmaç deprem bölgesine gidiyor

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, yarın sabah deprem bölgesi olan Hatay ve Malatya’ya gidiyor.
  • 10.02.2023 00:00:00

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremle sarsılan ve 10 ili etkileyen afet bölgesine gidiyor.

deprem bölgesine yardım

Depremde zarar gören Hatay Kırıkhan ve Malatya Akçadağ ilçelerinde yürütülen çalışmaları inceleyecek olan Başkan Aydın ve Dilmaç’a belediye başkan yardımcıları eşlik edecek.

haayt kırıkhan mobil çorba aracı

150 PERSONEL 38 İŞ MAKİNESİ SAHADA

Deprem bölgelerinde 150 personel 38 iş makinesi ve araçlarla görev yapan, soğuk kış koşullarında enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar için yoğun mücadele veren ekipler ile bir araya gelinecek.

Beykoz belediyesi hatay kırıkhan

AŞEVİ KURULDU

Hatay Kırıkhan’da iki gündür depremzedelere hizmet vermeye devam eden Mobil Çorba Aracı ekipleri ile Kırıkhan Gençlik Merkezi ve Malatya Akçadağ Gençlik ve Kültür Merkezi’nde faaliyete başlayan iki aşevinde yürütülen çalışmaları yerinde incelecek.

Her birinde kadın erkek ayrı 3 WC, 3 duş alanı olan 2 konteyner ve toplamda 10 tonluk 6 su deposu da Hatay Kırıkhan’a doğru yola çıkarıldı.

beykoz belediyesi ekipleri

Bölgedeki diğer eksikler de tespit edilerek ekiplerle koordineli bir şekilde çalışmalar yürütülecek.

.

.

İlgili Haberler