Başkan Çelikbilek 3 yılı değerlendirdi

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz yerel basınının imtiyaz sahibi ve köşe yazarları ile bir araya gelerek, 3 yıllık dönemin değerlendirmesini yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’daki yerel basınının imtiyaz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz yerel basınının imtiyaz sahibi ve köşe yazarları ile bir araya gelerek, 3 yıllık dönemin değerlendirmesini yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’daki yerel basınının imtiyaz sahibi ve köşe yazarları ile bir araya gelerek, yerel seçimlerden bu yana geçen 3 yıllık sürenin bir değerlendirmesini yaptı ve basının sorularını yanıtladı.

Henüz resmi açılışı yapılmamış bulunan Erbakan Kültür Merkezi Teras Kafe’de ilk kez basın mensupları ile bir araya gelen Yücel Çelikbilek’e, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ile Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, M. Hanefi Dilmaç, Metin Torun ve Suphi Uçak eşlik ettiler.

Yücel Çelikbilek: Psikiyatrist talebine yetişemiyoruz

Hazırladıkları bir slayt sunumu eşliğinde basın mensuplarına 2009 yerel seçimlerinden bu yana Belediye olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler ve projeleri hakkında bilgiler aktaran Yücel Çelikbilek, Rüzgalıbahçe’deki Aile Sağlık Merkezi dışında, diğer tüm Aile Merkezlerinin kendi yönetimi zamanında yapıldığını belirtti.

Vatandaşların Psikolojik Danışma Merkezi’ne yoğun bir talep gösterdiklerini de kaydeden Çelikbilek, “Buradaki psikiyatrist sayısını 1’den 3’e çıkardık; taleplere cevap veremiyoruz” dedi.

Gezici sağlık otobüsü 10 bin vatandaşın ayağına gitti

“Gezici Sağlık Otobüsleri” uygulaması ile vatandaşların ayağına giden ikinci belediye olduklarını belirten Belediye Başkanı, bu hizmet sonucunda 10 bin Beykozlu’nun sağlık taramasının yapıldığını ifade etti. 

Türk- Alman Üniversitesi’ni istemeyenler var

Beykoz’daki okulların bir yıllık boya ve temizlik malzemelerini verdiklerini hatırlatan Yücel Çelikbilek, Beykoz’da eğitim konusunda çok şey yapıldığını ifade etti. Konuşmasında Türk- Alman Üniversitesi’ne de değinen Belediye Başkanı, bazı insanların fidanlığı bahane ederek bu üniversitenin açılmaması yönünde çaba gösterdiklerini belirtti. “Böyle bir anlayış doğru değil” diyen Belediye Başkanı, Almanya’da bir Alman- Türk Üniversitesi’nin açılması çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.

Şahinkaya’daki eğitim kampüsü

Yücel Çelikbilek, Şahinkaya’daki eğitim kampüsünün arazi temininde ve planlarının Büyük Şehir Belediyesi’nden geçmesinde Belediye olarak katkı sağladıklarını açıkladı.

İçinde tıp fakültesi de bulunan Medipol Üniversitesi’nin imar planı çalışmalarının bittiği bilgisini veren Belediye Başkanı, üniversitenin inşaatına ise yakında başlanacağını söyledi.

Üniversiteler bittiği zaman Beykoz’un çok farklı bir yer olacağını kaydeden Yücel Çelikbilek, “ Beykoz’un 25 binin üzerinde öğrencisi olacak ve bu ilçemize kazanç sağlayacak” dedi.

2011 yılında Beykoz’a 125 bin ton asfalt döküldü

Beykoz’da halihazırda sürmekte olan alt yapı çalışmalarına değinen Belediye Başkanı, 2011 yılında 125 bin ton asfalt dökümünün gerçekleştirildiğini belirtti. “Ancak Beykoz o kadar devasa bir alan ki, ne kadar dökerseniz dökün, bitirmeniz mümkün değil” dedi.

Paşabahçe’deki meydan çalışması

Paşabahçe’de dört dörtlük bir meydan çalışması yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı, bu çalışmanın Beyaz Erguvan Caddesi, Saip Molla Caddesi’nin bir bölümü, İskele Caddesi ve Atatürk Parkı’nı kapsadığını ifade ederek, bu konuda şunları belirtti:  “ Bu çalışma, inşallah 40- 50 yıllık bir çalışma olacak. Burada çok kaliteli malzeme kullanılıyor. Orada bir daha alt yapı çalışması yapılmayacak.”

Camiilerin temizliği Beykoz Belediyesi’nden

Beykoz’daki camilerin tamamını 22 günde bir temizlediklerini kaydeden Çelikbilek, “bu sene camilerimizi tuvaletlerine varıncaya kadar temizlemeyi düşünüyoruz. Milletlerin temizliği, tuvaletlerinin temizliğine bağlıdır” dedi.

Halk Meclisleri yeniden başlayacak

Düzenli olarak yapılmakta olan Halk Meclisleri’nin bazı kişilerin bunu suiistimal etmesi nedeniyle durdurulduğunu ifade eden Çelikbilek, bu uygulamaya yeniden başlanacağını duyurdu.

Büyükşehir’e satışı yapılacak arsalar

Büyükşehir Belediyesi’ne 15 parselin satışının yapılacağını belirten Belediye Başkanı, bu konuda bazı kimselerin bilgisiz bir şekilde yorum yaptıklarını belirtti. Çelikbilek, şunları söyledi: “ İnsan, bize sorar. Sanki biz Beykoz’un arsalarını Büyükşehir’e peşkeş çekmişiz. İnsan dünyadan bu kadar habersiz olur mu? Kaynak üretmek için bu işleri yapmak zorundayız biz.”

Bu insanlar Rüzgarlıbahçe halkının yüzüne nasıl bakabiliyorlar?

Tüm bu işler yapılırken bazı kişiler tarafından sürekli olarak şikâyet edildiklerini hatırlatan Çelikbilek, bir vatandaşın ve CHP’nin şikâyetlerinden oluşan, üst üste yığılmış haldeki dosyaları göstererek, “şeytan taşlamaktan ibadet yapmaya vakit bulamıyoruz. Bunların yaptıklarını anlatsam, sokakta yüzlerine tükürmezsiniz. Yaptıkları, 24 yıl önce Belediye’ye kazandırılan yerleri tartışma konusu yapmaktır; bu insanlar Rüzgarlıbahçe halkının yüzüne nasıl bakabilirler?” yorumunda bulundu.

Kılıçlı Film Platosu

300 dönümlük bir arazi üzerinde hazırlanan Kılıçlı Film Platoları’nı Büyükşehir Belediyesi’ne kiralamayı düşündüğünü ifade eden Belediye Başkanı, “ burası faaliyete geçtiği zaman, inşallah Yeşilçam’ın pabucunu dama atacağız” dedi.

Karlıtepe’deki Mesire Alanı Projesi

Karlıtepe Mesire Alanı Projesi’nin, İstanbul’da Çamlıca’ya alternatif bir mekân haline geleceğini belirten Çelikbilek, proje kapsamında Sultaniye’den Karlıtepe’ye bir teleferik hattının da kurulacağını söyledi.

Ortaçeşme Meydanı Projesi Mayıs ayında

Ortaçeşme Meydanı Projesi’nin Mayıs ayında tamamlanarak, burada çalışmalara başlanacağını duyuran Yücel Çelikbilek, Şahinkaya Spor Kompleksi bittiği anda Beykoz Stadı’nın yıkılarak, bu komplekse taşınmasının sağlanacağını bildirdi.

Milletin gözünü TOKİ ile korkutmayın

Beykoz halkının gözünün TOKİ ile korkutulduğunu ifade eden Çelikbilek, “ Önümüzdeki yıllarda Beykoz’un mutlaka dönüşüm yapması, değişmesi lâzım. Milletin gözünü TOKİ ile korkutmayın! Bu bölge insanının kendi imkânlarıyla bu değişimi sağlaması mümkün değil” dedi.

2B konusunda iki camii arasında kaldık

2B Yasası’nın gelecek hafta Meclis’ten çıkacağını kaydeden Belediye Başkanı, şunları söyledi: “ Ben her fırsatta Beykoz halkının beklentilerini iletiyorum. Biz bu konuda iki camii arasında kalan beynamaza döndük. Hem devletin, hem halkın arasında kaldık. 2B, Türkiye’de kimsenin cesaret edemediği, kaçtığı büyük bir devrimdir. AK Parti, 32 yıllık bir problemi çözmek için taşın altına elini koydu. Bunun sonucunda vatandaşımız kazançlı çıkacak buna inanıyorum.”

Beykoz Erbakan Kültür Merkezi 10 Nisan’da açılacak

Erbakan Kültür Merkezi’nin 10 Nisan tarihinde açılışının yapılacağını ifade eden Yücel Çelikbilek, 8-9 ve 10 Haziran tarihlerinde de “Uluslararası Beykoz Sempozyumu”nun gerçekleştirileceğini kaydetti. Belediye Başkanı, Çayır Festivali’nin de 23 Haziran’da başlayıp 8 Temmuz’da sona ereceği bilgisini verdi.

Basına söz hakkı verildi

Yücel Çelikbilek’in açıklamalarının ardından yerel basın mensuplarına söz hakkı verildi. Bir soru üzerine Paşabahçe pazarı konusuna değinen Belediye Başkanı, “ yüreğimden geçen, pazarı bir güne indirmektir. Ancak bu kararı ben vermeyeceğim, pazarcılar verecek. İsterler ise onlara Beykoz’dan yer vereceğim” dedi.

Belediye Başkanı, kendisine 2B ile ilgili olarak yöneltilen bir soruyu ise şu şekilde yanıtladı: “2B’de rayiç bedeli yüzde 25 bile çıksa, ancak yüzde 1 verebilen insanlar olacak. Rayiç bedelin yüzde 70’ten yüzde 50’ye düşürülmesinde milletvekili Nusret Bayraktar’ın çok büyük bir payı var. Hatta bunu yaparken azar dahi işittiğini unutmamak lâzım. Biz 2B ile ilgili her türlü mesaiyi harcıyoruz. Çıkacak kanuna da razıyız; her halde dağa çıkacak değiliz.”

Yücel Çelikbilek’in yerel basının gündeme ilişkin sorularını yanıtlamasının ardından ise katılımcılar hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber: Arzu Başlantı

Başkan Çelikbilek 3 yılı değerlendirdi
Bizi Takip Edin