Başkan Çelikbilek Akbabalı hanımlara hitap etti

Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” Programı’nın 18.sinde Akbabalı hanımlara hitap etti.

“Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” Programı’nın 18.sinde Akbabalı hanımla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” Programı’nın 18.sinde Akbabalı hanımlara hitap etti.

“Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” Programı’nın 18.sinde Akbabalı hanımlara hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, “Yerel yönetimler yasası onaylanırsa hizmetlerde bütünlük sağlanacak, köylere daha fazla hizmet gidecek ” dedi.  

TBMM’de görüşülerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulan 13 İlde büyükşehir belediyesi  kurulmasını öngören yasa tasarısı onaylanırsa Beykoz’daki 20 köy de mahalle statüsü kazanacak ve ilçenin mahalle sayısı 45 olacak.               

Akbaba Köyü’nde hanımlar için düzenlene kahvaltılı toplantıda konuşan Başkan Çelikbilek, “Yerel yönetimler yasası eşit hizmet almanız anlamında düşünülüyor ve hizmet bütünlüğü gelmesi için hazırlandı. 2014 Mart ayından itibaren köyler mahalle olacak. Sizleri bugüne kadar bazı hizmetleri için İBB ya da köy hizmetlerine göndermek zorunda kalıyorduk. Artık hizmet bütünlüğü sağlanacak ve köyler de daha fazla hizmet alacak” diye konuştu.  

Akbaba planlarına kavuşacak 

1/5000’lik planların hazırlık aşamasında olduğunu da belirten Çelikbilek “Göreve geldiğimizde köy planlarını raftan indirdik. Akbaba’nın 1/5000 binlik planları İBB’de hazırlanıyor. Ardından 1/1000’lik planları yapacağız. Böylece Akbaba bütün planlarına kavuşacak” dedi.

Akbaba’ya dere ıslahından yeni park alanına ve spor sahasına kadar pek çok hizmeti götürdüklerini de söyleyen Çelikbilek toplantının sonunda hanımlardan gelen hizmet talepleri ve soruları da yanıtladı.

Beykozlu hanımlara yönelik düzenlenen sabah kahvaltıları, 3 Aralık 2012 Pazartesi günü Çavuşbaşı Yavuzselim Mahallesi’ndeki toplantıyla devam edecek

Başkan Çelikbilek Akbabalı hanımlara hitap etti
Bizi Takip Edin