Başkan Çelikbilek: ''Bayram komşularla güzel''

Beykoz Belediye personeli Kurban Bayramı arefesinden önce geleneksel bayramlaşma programında bir araya geldi.

Beykoz Belediye personeli Kurban Bayramı arefesinden önce geleneksel bayramlaşma programında bir araya geldi. Bayram sevincinin paylaşıldığı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye personeli Kurban Bayramı arefesinden önce geleneksel bayramlaşma programında bir araya geldi.

Beykoz Belediye personeli Kurban Bayramı arefesinden önce geleneksel bayramlaşma programında bir araya geldi. Bayram sevincinin paylaşıldığı programda Başkan Yücel Çelikbilek komşuluğun öneminde vurgu yaptı.

Belediye iç avluda yapılan Bayramlaşma Programı’nda belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, danışmanlar ve personel bayramlaştı.

Konuşmasında tüm belediye ailesinin, ilçe sakinlerinin ve İslam Alemi’nin bayramını tebrik eden ve hayrılar dileyen Başkan Çelikbilek, geleneksel değerlerimize sahip çıkmanın ve geleceğe taşımanın önemine değindi.  

Başkan Çelikbilek: “Çocukları Sevindirin”  

Bayramlarda komşuların hatırlanması gerektiğine özellikle vurgulayan Başkan Çelikbilek: “Eğer bayramlarda kapınızı kimse çalmıyorsa, çocuklar size uğramıyorsa o eve bayram gelmemiş demektir. En büyük zenginlik olan komşularınızı, büyüklerinizi ziyaret edin, mezarlıklara uğrayın. Siz onları hatırlayın ki sizi de hatırlayanlar çıksın. Çocukları küçük harçlıklarla sevindirmeye, taltif etmeye özen gösterin. Bu sizi fakirleştirmez zenginleştirir.”dedi.

Bayramın bir tatil fırsatı olmadığını belirten Başkan Çelikbilek: “Komşuluk, sıla-ı rahim (akraba ziyareti), çocukları sevindirmek, mezarlık ziyaretler,  kısacası bizi biz yapan değerleri yaşatmaya gayret gösterelim. Bu değerlere sahip çıkmak ve geleceğe taşımak en büyük sorumluluktur”  şeklinde konuştu.

40 Şehit Ailesine Şefkat Ziyareti

Şehitlerimize ve ülkenin içinde bulunduğu hassas sürece de değinen Başkan Çelikbilek: “Maalesef ülkemiz terör belasıyla karşı karşıya. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da heyetlerimizle birlikte ilçemizdeki 40 şehit ailemizi ziyaret edeceğiz. Şehit ailelerimize şefkat, muhabbet ve ilgimizi göstereceğiz. Yılda 4-5 sefer kapılarını çalıyor, gönüllerini almaya gayret ediyoruz. Siz de yakınınızda varsa şehit ailelerine uğrayın” tavsiyesinde bulundu.  

Başkan Çelikbilek tüm personele, ilçe sakinlerine ve İslam Alemine hayırlı ve huzurlu bayramlar temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Program sonunda personele bayram lokumu ikram edildi. 

Başkan Çelikbilek: ''Bayram komşularla güzel''
Bizi Takip Edin