Başkan Çelikbilek Çankaya Köşkü'nde

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) heyetiyle birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttüğü Türk Dünyası Beledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) heyetiyle birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttüğü Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) heyetiyle birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret etti. Görüşmeye Birlik Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Birlik Yüksek Danışma Kurulu ile Yönetim Kurulu’ndaki belediye başkanları katıldı. Heyeti sıcak ve samimi ortamda karşılayan Cumhurbaşkanı Gül, “TDBB, Türk dünyasında bilgi ve hizmet transferinde çok önemli bir görev üstleniyor. Yapacağınız çalışmalar ve organizasyonlarda destek vermeye hazırım” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nde Beykoz’u temsil eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, TDBB heyetiyle birlikte Çankaya Köşkü’ne çıktı. Köşk’te gerçekleşen ziyarette Birlik eski başkanlarından Yüksek Danışma Kurulu Üyeleri Nihat Zeybekçi, Erol Kaya ve Birlik Genel Sekreteri Mustafa Başkurt da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, heyetle yakından ilgilendi.

ÇANKAYA KÖŞK’ÜNDE BİR SAAT GÖRÜŞTÜLER

Samimi bir atmosferde gerçekleşen görüşmede Birlik Başkanı Karaosmanoğlu, birliğin tarihçesi, yapısı, üye belediyeler, oluşan yeni yönetimle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Gül’e detaylı bilgi aktardı. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Cumhurbaşkanı Gül, birliğin çalışmaları ile yakından ilgilendi.

Türk dünyasında kardeşlik, birlik ve beraberliği geliştirici çalışmalar yapmak istediklerini aktaran Karaosmanoğlu, birliğin halen 18 ülkeden binin üzerinde üyesi bulunduğuna değindi. Anlatılan bilgileri dikkatle dinleyen Cumhurbaşkanı Gül, bu tür birliklerin başarısının iletişimden geçtiğine dikkat çekti.

GÜL’DEN BAŞKAN VE YÖNETİMİNE TEBRİK

Kısa süre önce Birlik Başkanlığı’na seçilen Karaosmanoğlu ile yönetimindeki belediye başkanlarına başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Gül, “TDBB’nin Türk dünyasının yanı sıra Balkanlar, Rusya bölgesi ve Filistin’le de ilişkiler içinde bulunması memnuniyet vericidir. Siyaset ve hizmetin temel noktaları yerelden başlar. En önemli hizmet diyalog ve karşılıklı iletişim olacaktır. TDBB’nin Türk dünyasındaki belediyeler arasında bilgi ve hizmet transferini en iyi şekilde sağlayacağına inanıyorum” ifadesini kulandı.
 

Başkan Çelikbilek Çankaya Köşkü'nde
Bizi Takip Edin