Başkan Çelikbilek ile Beykoz sohbeti

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ilçedeki yerel basın mensuplarıyla kahvaltı sohbet toplantısında bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, düzenlemiş olduğu kahvaltılı bir basın toplantısıyla ilçedeki basın mensuplarını ağırl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ilçedeki yerel basın mensuplarıyla kahvaltı sohbet toplantısında bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, düzenlemiş olduğu kahvaltılı bir basın toplantısıyla ilçedeki basın mensuplarını ağırladı.Beytaş Teras Kafe’de samimi bir sohbet havasında gerçekleşen kahvaltılı toplantıda  Başkan Çelikbilek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yardımcıları Mahmut Gülbasar ve Eyüp Salih Elmas’ın eşliğinde toplantıya katılan Başkan Çelikbilek, yeni dönemde Beykoz’da gerçekleştireceği projelerinden bahsederek trafik ve park sorunuyla ilgili en önemli adımların bu dönem atılacağının müjdesini verdi.

Beykoz trafiğinde yeni dönem; trafik zabıtaları geliyor!

Başkan Çelikbilek, konuşmasının başında  kaldırım işgalleriyle ilgili ciddi kararlar aldıklarını belirtti. Kaldırım ihlallerine uymayan iş yerlerine önemli yaptırımlar uygulayacaklarını söyleyen Başkan Çelikbilek; “Trafikle ilgili olumlu adımlar atmaya başladık. 30 tane zabıta yardımcısı  aldım. Bunların tamamını eğitime tabi tutuyoruz. Bunları 1- 1,5 ay sonra araziye sadece trafikle ilgili çıkartacağım. Nerede trafikle ilgili bir sıkıntı varsa bu 30 arkadaş orada bulunacaklar. Dışarda çalışacaklar, masabaşı iş yapmayacaklar. Yasa olarak bu yetkimiz yok. Ama maalesef trafik olarak  Üsküdar ve Kadıköy’e bağlıyız. Üsküdar ve Kadıköy önem kazanınca bizim burasını sanki kenar mahalle olarak kabul ediyorlar ve arzu ettiğimiz hizmeti alamıyoruz” dedi.

Moloz ve inşaat atığı bırakanlara, ciddi para cezaları uygulayabiliriz!

Basın toplantısında çevreyle ilgili yeni bir çalışmayı daha haber veren Başkan Çelikbilek: “Molozlarla ilgili bir uygulama başlattık. Moloz ve inşaat atığı bırakanları uyarıyoruz. Uyarılarımızı dikkate almayanlara gerekirse ciddi para cezaları uygulayabiliriz.   Tadilat ve inşaat yapan vatandaşlarımız atıklarını kapısının önünde bırakmamalı. Beykoz Belediyesi olarak ilçe belediyeleri arasında molozu en ucuz nakleden belediyeyiz. Beykozluların daha temiz bir ilçede yaşaması için bu çalışmayı yapıyoruz. Hiç kimsenin çevre ve sokakları kirletmeye hakkı yok”  diyerek bu uyarılara uymayan vatandaşların çevreye karşı duyarlı olmalarını istedi.  

Sahil yolları genişliyor!

Başkan Çelikbilek’in kamuoyuna bir müjdesi de Beykoz’un sahil yollarının kazıklı yol sistemiyle genişletileceği oldu. Başkan Çelikbilek sahil yollarının genişletilmesiyle ilgili şunları söyledi: “Kanlıca’dan Çubuklu İskelesi’ne kadar olan kısımda 1,5 km uzunluğunda 10 metre genişliğinde yeni bir yol kuruyoruz.  15 gün ya da 1 ay içinde yapımına başlanacak. İçinde dinlenme ve sosyal alanlar, balık tutma iskeleleri ve süs havuzları yer alacak. Aynısını Anadolukavağı ve Beykoz Merkez’de de yapmayı düşünüyoruz. Yalıköy’den Beykoz Merkez’e denizden kazıklı yol yapıp gidiş ve gelişi tek yön şeklinde vererek trafik sorunun çözmeyi planlıyoruz” dedi. 

Deniz Tokatköy’den görülebilecek

Beykoz Stadı yenileme çalışmalarıyla çevrenin de güzelleşeceğini ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek: “Stadın oradaki derenin çevresini düzenliyoruz. Etrafına  dükkânlar, lale bahçesi ve ilçe sakinlerinin dinlenebileceği alanlar kuracağız. Ortaçeşme ve Tokatköy’de yapılan çalışmalarla dereden kaynaklanan kot farkı dolayısıyla evleri su basma sorunu kalmadı. Deniz suyu Beykoz Deresi’ne verilecek ve Tokatköy girişinden deniz görülebilecek”  dedi.

CHP şu ankinden daha fazla oy alırdı!

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını samimi bir şekilde yanıtlayan Başkan Çelikbilek, 30 Mart seçimlerinde muhalefet partisinin propaganda şeklini eleştirdi. Başkan Çelikbilek,  geçmişte medyada yer alan bazı sözlerinin muhalefet partisi  tarafından kullanıldığını belirtti. CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın tapuların sahte olduğu iddiasıyla Beykoz Belediye Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemi hatırlatan Başkan Çelikbilek: “Şahitsiniz ki, 30 Mart seçimlerine giderken arazide o kadar yalan ve yanlış şeyler söylendi ki bundan insana gına geldi. Bu çok şık değil. Beykoz halkını kimsenin tedirgin etmeye hakkı yok. Başlangıçta Hızır Bey sayın bakanımıza o yanlışı yapmasaydı emin olun şu andakinden daha fazla oy alırdı” sözlerini kaydetti.

Özel proje alanına dahil toplam 25 mahalleden 16’sının uygulamaya geçmesi konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gerekli yanıtın alınmadığı iddialarına da cevap  veren Başkan Çelikbilek: “İkinci aldığımız 16 yerde tapularını veriyoruz. Eğer Bakanlık buna cevap vermemiş olsa bu mahalleleri nasıl satacağız? Devredilmeyen kısımlar vardı mahkemeliklerden dolayı. Mahkemeler bittikçe onları da devralıyoruz. Şu anda yüzde 30- 35’e yakın vatandaşa tapularını verdik. Tapu idaresi yoğunluktan tapuları yetiştiremiyor bile!” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

Cenaze hizmetleriyle herkesin yanındayız

İlçe sakinleriyle iyi ve kötü günde her daim bir arada olduklarını söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek: “İlçede bir vefat durumunda cenazeyi şehir dışına götürmek isteyen yakınlarına cenaze aracı veriyoruz. 2 aracımızı cenaze hizmetine tahsis ettik.  Vefat eden ilçe sakinlerimizi yakınlarını muhakkak telefonla arıyor, baş sağlığı diliyorum. 3 kişilik taziye ekibimiz cenaze evini ziyaret ederek ihtiyaçlarını soruyor. Talebe göre taziye evinde ikramda bulunuyoruz. İlçe sakinlerimiz acılı günlerinde yanlarında olduğumuz için memnuniyetlerini ifade ediyor” şeklinde cenaze hizmetleriyle herkesin yanında olduklarını söyledi.

5 bin öğrenciye eğitim desteği

Bu yıl bini üniversite öğrencisi olmak üzer 5 bin öğrenciye eğitim desteğinde bulancaklarını söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek okulların her  yıl boya ve temizlik malzemesi ihtiyacanı karşıladıklarını belirterek eğitim öğretim- yılı başında ihtiyaç sahibi öğrencilere 50 TL’lik kırtasiye çekleri dağıtacaklarını  belirtti.

Erdoğan, ‘Halkın çocuğu’dur!

Son olarak, 12.Cumhurbaşkanı olarak halkın belirlediği Recep Tayyip  Erdoğan’ın makamına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Çelikbilek: “Recep Tayyip Erdoğan; halktan birisidir, içinizden birisidir. Bu makama tırnağını kazıyarak geldi. Erdoğan, partisi zirvedeyken bu mevkiye geldi. Bu daha once kimseye böyle nasip olmadı” diyerek AK Parti’de ‘anlaşmazsızlık’ söylentilerine de cevap verdi ve: “Biz inançları ve idealleri olan bir partiyiz. Menfaat üzerine bir araya gelmedik” ifadelerini kullandı.

Başkan Çelikbilek ile Beykoz sohbeti
Bizi Takip Edin