Başkan Çelikbilek'den işverenlere çağrı!

Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ümraniye İşkur Yetkilileri ve ilçedeki iş adamları ‘İşvereni Bilgilendirme Zirvesi'nde buluştu.

Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ümraniye İşkur Yetkilileri, ilçedeki işverenlerle buluştu. Beytaş Teras Cafe'de

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ümraniye İşkur Yetkilileri ve ilçedeki iş adamları ‘İşvereni Bilgilendirme Zirvesi’nde buluştu.

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ümraniye İşkur Yetkilileri, ilçedeki işverenlerle buluştu. Beytaş Teras Cafe’de düzenlenen etkinliğe; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İşkur İl Müdürü Muammer Coşkun ve ilçedeki iş adamları katıldı.

İl Müdürü Muammer Coşkun, katılımcılara İşkur ve faaliyetleri hakkında sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

Yaptıkları araştırmalar sonucunda ülkemizde işsizliğin temel nedeninin; ‘mesleksizlik ve nitelik eksikliğinden’ kaynaklandığını ifade eden Coşkun, eğitime dikkat çekti. Firmaların talepleri doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışı eleman ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşıladıklarını, firmaların zor zamanlarında işçilerinin kısa çalışma ödeneği ve ücret garantisi fonundan yararlanması gibi çeşitli konularda yardımcı olduklarını belirten Coşkun, işbaşı eğitimlerle de firmaların ihtiyacı olan işgücünü birlikte yetiştirebileceklerini söyledi.

Başkan Çelikbilek, Beykoz’daki işverenlere çağrıda bulundu!

Kısa bir konuşma yapan Başkan Yücel Çelikbilek, herkesin devlette çalışma gibi zorunluğunun olmadığının altını çizerek, özel sektörü de iş arayanların tercih etmesinin doğru olabileceğine vurgu yaptı. Ayrıca Başkan Çelikbilek, iş yerinde çalışanlarının da işverenine karşı aynı sorumlulukta olduğunu ifade ederek; dürüstülüğün, sadakatin iş yerinde önemli olduğunu belirtti. Beykoz’da işsizlik sıkıntısının olduğunu da söyleyen Başkan Çelikbilek, Beykoz’daki işverenlerin öncelikle tercihlerinin Beykozlulardan yana kullanması çağrısında bulundu.

Sunum eşliğinde yapılan İşkur bilgilendirme toplantısı, yaklaşık 2 saatin sonunda sona erdi.

Başkan Çelikbilek'den işverenlere çağrı!
Bizi Takip Edin