Başkan Murat Aydın tartışmalara son noktayı koydu!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İBB meclisinde CHP’nin “Millet Bahçesi”ne yönelik eleştirilerine sert sözlerle cevap verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İBB meclisinde CHP’nin “Millet Bahçesi”ne yönelik eleştirilerine sert sözlerle cevap verdi. 

https://www.youtube.com/watch?v=rK14APkhjvk***

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, eylül ayı oturumları Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında toplandı. Toplantıda, Beykoz Çayırı’nın “Millet Bahçesi” olma hususuna yönelik yaşanan tartışmalar devam etti.

Beykoz Çayırı’ndaki yeşil alan miktarının arttırılarak çayırın 116 bin m²'lik bir “Millet Bahçesi”ne dönüştürülmesi İBB Meclisi eylül ayı 2. oturumunda tartışmalara yol açmıştı. 3. oturumda ise Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, eleştirilere karşı sert açıklamalarda bulundu.

Başkan Murat Aydın, “Yapmak istediğimiz Beykoz Çayırı’nın alanını genişletmek. Şu an Beykoz Çayırı diye bildiğimiz fiili alan 38 bin m², çayırın proje alanı 116 bin m². Yeni çayır 93 bin m² olacak. 55 bin m² büyüyecek. Böyle hayırlı bir iş yaptığımızı biliyoruz.” dedi.  

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyelerine evet oyu verdikleri için teşekkürlerini sunan Murat Aydın, “İktidar hayır oyu verdi, teşekkür ediyoruz, takdir meclisindir. Ardından kamuoyunda “Çayırım elden gidiyor”, “Çayırıma dokunma”, “Şu kadar şu yapılacak, bu yapılacak” şeklinde grup başkan vekili bunu paylaşıyor. Cumhuriyet Halka Partili Grup Başkan Vekili bunu paylaşıyor, ilgili arkadaşlar, CHP’nin genel başkan yardımcısı bunu paylaşıyor. Nasıl “Çayırıma dokunma” deniyor, anlamıyorum.” diye sordu.

“BEYKOZ’A HİZMET YAPILMASINI ARZU ETMEYEBİLİRSİNİZ”

Murat Aydın, Beykoz Çayırı’nın İstanbulluların ve çayırın etrafındaki 4 mahalle sakinleri tarafından kullandığı bir yer olduğunu söyleyerek, “Üzerinde yaklaşık 5 bin m²’lik binalar var, bunların çoğu kaldırılacak. Bazı kullanılmayan alanlar ve işgaller var. Bunların tamamı kaldırılacak. Beykozluların ve İstanbulluların Beykoz Çayırı diye bildiği 38 bin m²’lik alan 93 bin m²’lik alana dönüşecek. Dünkü iktidardaki arkadaşlarımızın hayır dediği teklif budur. Hayır diyebilirsiniz, Beykoz’a hizmet yapılmasını arzu etmeyebilirsiniz, orada yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesi ve mutluluğunu artıracak adımları engelleyebilirsiniz. O sizin takdiriniz, peki olmayanı nasıl anlatıyorsunuz?” diye konuştu.

“SİZİ TÜRKİYE’YE ŞİKÂYET EDİYORUM”

Murat Aydın konuşmalarına şu sözlerle devam etti;

“Ben sizi, sayın Başkan sizi, beni buradan izleyen tüm İstanbullulara ve tüm Türkiye’ye şikayet ediyorum. Sayın Başkan bana sorabilirdiniz. Ben size gerçeği anlatırdım. O rapora baktığımızda Çayır’ın büyüdüğünü hep birlikte görüyoruz. Takdir sizin dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ama iftira neden? Genel Merkezden buraya kadar? Takdir İstanbulların ve Beykoz halkınındır. Buradan özellikle AK Partili ve MHP’li meclis üyesi arkadaşlarımı kutluyorum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı bize verdiği destekten dolayı kutluyorum.”

“CUMHURBAŞKANI’NIN PROJESİ OLDUĞU İÇİN KARŞI ÇIKIYORSUNUZ”

Beykoz’un tarihindeki en yüksek oyu ile seçildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bizim belediye başkanlığı yetkimizi halk bilir. Ona Beykoz halkı karar vermiştir ve Beykoz tarihinde en yüksek oyu ile seçilmişizdir. Siz çayıra sahip çıkmıyorsunuz. Millet Bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi olduğu için ‘niye burası millet bahçesi olacak’ diyorsunuz. Beykoz halkının istediği için olacak.” ifadelerini kullandı.

BUYURUN GERÇEKLERE!

Başkan Murat Aydın sosyal medya hesabından da bir açıklama yaparak şunları söyledi; “Beykoz Çayırı’mızla ilgili bir ton yalan söylendi. Milletimize güzellikler sunma derdindeyken ayağımıza çelme takılmasına alışığız. O yüzden yılmayacağız. Hem gayretle çalışmaya devam edeceğiz, hem de gerçekleri söylemekten geri durmayacağız. Buyurun gerçeklere; Çayırımızın mevcut alanı 38 bin m². İşgaller kalkacak, Beykoz Çayırı Millet Bahçesi 116 bin m²’lik bir alan olacak. Bu alanda çayırımız koruyup büyütülerek 93 bin m²’ye çıkacak. Yani çayır alanımız 55 bin m² artacak. Çayırımız tarihi günlerine dönecek, yeni anıların yuvası olacak. Ve hiçbir hadsiz ve hudutsuz saldırı bizi milletimize hizmet etme gayretinden geri koyamayacak.”

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ:

Beykoz’un millet bahçesi İBB gündemine oturdu!

Başkan Murat Aydın tartışmalara son noktayı koydu!
Bizi Takip Edin