Başkan Murat Aydın’ın babası da koronavirüse yenildi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın babası Kahraman (Mehmet) Aydın Covid- 19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın babası Kahraman (Mehmet) Aydın Covid- 19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın geçtiğimiz hafta Pazartesi günü anne acısı ile sarsılmıştı. Başkan Aydın’ın bir süredir memleketi Giresun’da Covid-19 tedavisi gören babası Kahraman (Mehmet) Aydın da sabaha karşı hayatını kaybetti.

Giresun’un Bozat Köyü’nde düzenlenen cenaze törenine, Giresun Valisi Enver Ünlü, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekili Hasan Turan ve Cemal Öztürk, Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, Görele Kaymakamı Murat Özdemir, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, Buz Hokey Federasyonu Başkanı Halit Albayrak, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Sağlam, Selami Keskin, Feruz Kutsal, Bünyamin Korkmaz ve Manolya Demirören Tekin ve Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Deniz Soytemiz ile Aydın Ailesinin akrabaları ve yakınları katıldı.

“BENİ BURAYA DEFNEDERSİNİZ OĞLUM” 

Törende konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, gençlik yıllarında babasının öngörüsüyle İstanbul’a okuma üzere geldiğini ifade etti. Aydın, “Memleketini çok severdi. Mezarı da burada annemle beraber yan yana yapmıştı. ‘Beni buraya defnedersiniz oğlum’ demişti. Ben biliyorum ki bize haram lokma yedirmedi. İnanmış bir insandı.” diye konuştu. Babasını büyük bir acıyla toprağa verdiğini söylerken duygularına hakim olamayan Murat Aydın, acılı gününde kendisini yalnız bırakmayan dostlarına, arkadaşlarına teşekkür etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, babası Mehmet Kahraman Aydın’ın defni sırasında Kur’an-ı Kerim okudu. Merhum Mehmet Kahraman Aydın, okunan dualar eşliğinde ebedi istirahatgahına teslim edildi.

Başkan Murat Aydın’ın babası da koronavirüse yenildi
Bizi Takip Edin