Başkan yardımcılığı için Cumhurbaşkanını devreye soktu!

Beykoz Belediye Meclis Üyesi Manolya Demirören'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı devreye sokarak Başkan Yardımcısı olacağı konuşuluyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın her fırsatta bu dönem için farklı bir uygulama yapacağını ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclis Üyesi Manolya Demirören’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devreye sokarak Başkan Yardımcısı olacağı konuşuluyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın her fırsatta bu dönem için farklı bir uygulama yapacağını ve meclis üyeleri içinden Belediye Başkan Yardımcısı görevlendirmesi yapmayacağını ifade etmesine rağmen meclis üyesi Manolya Demirören Tekin’in bu teamülü yıktığı öğrenildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek döneminde Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Manolya Demirören Tekin’in yeni dönemde iş yoğunluğu dolayısıyla kendisine teklif edilen Meclis Başkan Vekilliği görevini kabul etmediği öğrenildi. Başkan Murat Aydın’ın Çelikbilek dönemindeki tüm başkan yardımcıları ile yollarını ayırırken, Demirören’in yeni dönemde de Belediye Başkan Yardımcısı olabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devreye soktuğu söyleniyor.

Amaç sisteme uyum sağlayıp hızlı hareket etmek

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, seçim kampanyası sürecinde ve yeni meclis döneminin ilk oturumunda meclis üyeleri içinden Belediye Başkan Yardımcısı yapmayacağını açıklamıştı. Başkan Murat Aydın, “Bu dönem farklı bir uygulama yapacağız ve meclis üyeleri içinden Belediye Başkan Yardımcısı görevlendirmesi yapmayacağız. Başkanlık sisteminin parlamentodaki uygulamasını burada deneyeceğiz. İnşallah Beykoz için hayırlı olur. Burada amaç tepedeki sisteme uyum sağlayıp daha hızlı hareket edebilmektir.’ ifadelerini kullanmıştı.

Beykoz Belediyesi kadrosunda üç kişiye kadar siyasi yani meclis üyeleri arasından başkan yardımcısı yapılabiliyor. Manıolya Demirören’in ardından başka meclis üyesinin başkan yardımcısı olup olmayacağı merak ediliyor. 

Başkan yardımcılığı için Cumhurbaşkanını devreye soktu!
Bizi Takip Edin