Başkan Yücel Çelikbilek oğlunun nikahını kıydı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in oğlu Mustafa Fatih Çelikbilek, Ayşenur Aydın ile dünyaevine girdi.

Çavuşbaşı Kasrı'nda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün şahitliğiyle gerçekleştirilen nikahı 'Belediye Başkanı' sıfatı ile baba Yücel Çelikbil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in oğlu Mustafa Fatih Çelikbilek, Ayşenur Aydın ile dünyaevine girdi.

Çavuşbaşı Kasrı’nda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün şahitliğiyle gerçekleştirilen nikahı ‘Belediye Başkanı‘ sıfatı ile baba Yücel Çelikbilek kıydı.

Ayşenur ve Mustafa Fatih Çelikbilek çiftinin nikâh şahitliğini yapmak için Çavuşbaşı Kasrı’na gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül salona girdiğinde davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Tören Hafız Muhammet Polat’in Kur’an-ı Kerim okuması ile başladı. Çiftlerin yerini almasından sonra nikâhı damadın babası Başkan Yücel Çelikbilek’in kıyacağının anons edilmesi davetlilere sürpriz oldu.  

Beykoz’a yerleştikten sonra, ilk nikâh şahitliğini Çelikbilek çiftine yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül alkışlar arasında yerini aldı. Çiftin diğer nikâh şahitliğini ise Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Dinçer, Milletvekili Erol Kaya, Milletvekili Adayı Aziz Babuşçu, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve gelinin dayısı yaptı.

Nikâh akdinin gerçekleştirilmesinden sonra Başkan Çelikbilek  evlilik cüzdanını vermek üzere 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e teslim etti. Çiftlere nasihat eden Gül “Evlilik Cüzdanı daha iyi saklar diye hep gelinlere veriliyor. Mustafa’da lazım olduğunda Ayşenur’dan bunu alabilir.” diyerek Evlilik Cüzdanı’nı geline verdi.

Çiftler ve aileleriyle toplu hatıra fotoğraf çektiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir süre sonra nikâh töreninden ayrıldı. AK Parti milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, muhtarlar, STK temsilcileri ve dostları Aydın ve Çelikbilek ailesini bu mutlu gününde yalnız bırakmadı.

Başkan Yücel Çelikbilek oğlunun nikahını kıydı
Bizi Takip Edin