Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime!

Mübarek Ramazan ayını son günlerini idrak ediyoruz… Allah dilerse Ramazan bayramına gireceğiz… Maalesef Ramazan ayı başında yaşadığımız hain saldırının acıları daha zihinlerden ve yüreklerden silinmeden, Atatürk Hava Limanında yaşanan menfur…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mübarek Ramazan ayını son günlerini idrak ediyoruz… Allah dilerse Ramazan bayramına gireceğiz… Maalesef Ramazan ayı başında yaşadığımız hain saldırının acıları daha zihinlerden ve yüreklerden silinmeden, Atatürk Hava Limanında yaşanan menfur terör saldırısı ile ülkemiz büyük bir acı daha yaşamıştır.

Son bir yılda ülkemizde yaşanan 15 büyük saldırı ve bombalama eyleminde 290 güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşımızı kaybettik 1589 vatandaşımızda yaralanmıştır.

Başta ABD olmak üzere bir çok dış temsilcilik bu son saldırıyla alakalı olarak ülkemizdeki vatandaşlarını uyarmış, bilhassa hava limanlarını bu kapsam içerisine almıştı… Öte yandan Bu istihbarat bilgisi üzerine bizim istihbarat departmanlarının da ilgili malumata ve tehlikeye ulaştığı iddia ediliyor… Hal böyleyken bu menfur olay gerçekleşiyor! Buna rağmen Atatürk Hava Limanı’nda alınması gereken ek güvenlik tedbiri alınmadığı rutin güvenlik tedbirleriyle bu tehlike ve tehdidin karşılandığı iddia ediliyor..

Ülkemizi yönetenler her zamanki gibi Türkiye’yi zayıf düşürmek isteyen dış güçler ve dış istihbarat servislerine atıf yaparak patlamayı değerlendirip sanki bu konuda sorumlulukları yokmuş gibi davranıyorlar. Bakıyorsunuz herkes birlik beraberlik mesajları veriyor, herkes kınama yarışına giriyor ama kusur ve ihmali olanlar ne istifa ediyor ne de görevlerinden alınıyor!

Dış politikada başarı elde edeceğiz, bölgede ezilen insanlara özgürlük ve huzur getireceğiz diyenler kendi vatandaşının can güvenliğini ve huzurunu sağlayamıyor!.

İstikrarı bozulmuş bölgeye şöyle bir göz attığımızda İsrail devletinin arz-ı mevud hayali yolunda bayağı yol kat ettiğini bölgede rakipsiz kaldığını gözlemliyoruz. Bir bakıyorsunuz milleti zalim diktatörlerin zulmünden kurtaracağız diyenler 

bilerek yada bilmeyerek İsrail devletinin bu fikir ve düşüncelerine zorunlu bir şekilde hizmet eder hale geliyorlar.

Gönül isterdi ki mübarek Ramazan ayında, Ramazan ayının manevi güzelliğinden ve bereketinden paylaşmanın verdiği haz’dan bahsetseydik… Gönül isterdi’ki Ramazan bayramını huzurlu bir şekilde karşılayabilseydik…  Ama gelinen aşamada ruh halimiz ‘Bayram gelmiş neyime/kan damlar yüreğime…‘  İnşallah böyle acı günleri bir daha yaşamayız.

Bayramlar seçilmiş rahmet günleri/ Bayramlar İslami vahdet günleri/ Bizleri uykudan uyandır Ya Rab / Bitsin uzamasın gaflet günleri – Abdurrahim Karakoç

Bu duygu ve düşüncelerimle birlikte aziz milletimizin ve tüm dünya Müslümanlarının Ramazan Bayramını tebrik ediyor, en içten sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum… 
Cenab-ı Allah gerçek anlamda bayram ruhunu yakalayarak; sosyal, manevi ve duygusal açılardan bayramı bihakkın idrak etmeyi tüm Müslümanlara nasip etsin. 

Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime!
Bizi Takip Edin