BBP soruyor: Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi?

Büyük Birlik Partisi, Beykoz'da ‘Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi' adlı panel gerçekleştirdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Merkez olarak uygulamaya koyduğu ‘Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi' panelini Türkiye'nin her…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük Birlik Partisi, Beykoz’da ‘Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi’ adlı panel gerçekleştirdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Merkez olarak uygulamaya koyduğu ‘Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi’ panelini Türkiye’nin her ilinde, her semtinde gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kavacık’ta bulunan Asia Princess Hotel’de düzenlenen panele; BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Genel Başkan Yardımcısı Osman Tüfekçi, BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, MHP Beykoz Milletvekili Aday Adayı Cüneyt Pulant, BBP MKYK Üyeleri Mustafa Mican, Menderes Ofluoğlu, Tolga Aral ile BBP İstanbul İl Başkanı Fikret Daş katıldı.

Panelin yöneticiliğini BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan yaparken, konuşmacılar ise emekli Orgeneral Edip Başer, BBP MKYK Üyesi Ahmet Yelis, Gazeteci-Yazar Arslan Tekin oldu.

Beykoz İlçe Teşkilat üyelerinin de büyük ilgi ve katılım gösterdiği panel; şehitlerimiz adına durulan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile resmi olarak açıldı.

Melih Perçin: Alperenler Anadolu’nun mayasıdır!

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Melih Perçin, Türkiye’nin sıkıntılı dönemlerden geçtiğine değinerek; “Dünyanın adaletle yönetildiği, sosyal ve tabi kaynakların adil dağıtıldığı, barış içinde huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşanılan, toplumlar arasında kin ve garezin olmadığı, saygı ve sevginin hakim olduğu bir dünya düzeni kurmak biz Alperenlerin esas gayesidir. Bizler milletin karnın tok, başının dik olmasının, kendi inanç ve değerleri ile yaşamasının mücadelesini veriyoruz. Geleceğimiz için yeni çağın tarihini yazmak mecburiyetindeyiz. Alperenler Anadolu’nun mayasıdır. BBP, Türk Devleti’nin üniter bir devlet olduğuna inanır. Ezan, İstiklal Marşı, bayrak gibi tartışılmaz değerler etrafında milletin ve vatanın bölünmez bütünlüğünü savunur” dedi. AK Parti’nin çözüm süreci uygulamalarını da eleştiren Perçin, vatanın bölünmemesi için bu toprak parçasının üzerinde yaşayan herkesin ayrı ayrı sorumluluğu olduğuna dikkat çekti.

Mustafa Destici: Kanımızın son damlasına kadar savaşırız ama…!

Konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki yerini alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Süleyman Şah türbesinin inşa edileceği yerde PKK bayrağının ve Öcalan’ın posterlerinin dalgalandığını hatırlatarak; “Utanç verici bir noktası var ki; yıllardır Türkiye’yi kan gölüne çeviren PKK bayrağı ve terörist başının posteri ile Türk bayrağı aynı yerde dalgalanmaktadır. Ben o bayrağı oradan indiririm, terörist başının paçavrasının Türk bayrağının dalgalandığı hiç bir yerde dalgalanmasına müsaade edilmemelidir. Ne oldu da ‘PKK eşittir PYD’ diyenler, ne oldu da bugün PKK ile PYD ile işbirliği yaparak operasyon yapıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin buna gücü yetmiyor mu? ‘PKK eşittir PYD’ diyenler daha sonra koridor açtılar, peşmerge adı altında PKK’lıların, PYD’lilerin Ayn-el Arap’a geçerek terörislerin bölücü devlet kurmasına yardım ettiler. Tek başına bu bile vatana ihanet suçudur. Ne oldu da Süleyman Şah türbesinin terk ediyoruz? Neymiş IŞİD tehlikesi varmış. PKK’ya PYD’ye IŞİD tehlikesi yok mu? Onlar kadar Türkiye’nin gücü yok mu? Türkiye’yi yönetenlerin basiretsizliği cesaretsizliği bu sonucu doğurmuştur. Biz orada stratejik bi mevzi kaybettik, manevra alanımızı kaybettik. O zaman Kıbrıs’ı Rumlar işgal etmeye başladığında Türkiye’yi yönetenler ‘Rum tehlikesi var İngiliz tehlikesi var, biz oradaki 100 bin vatandaşı boşaltıp Türkiye’ye getiriyoruz’ deselerdi. Gerekirse kanımızın son damlasına kadar savaşırız ama o vatan parçasını vermeyiz” şeklinde konuştu.

Özgecan Aslan cinayetinin de birçok cinayet gibi unutturulmaya çalışıldığını anlatan Destici: “Özgecan’a Allah rahmet eylesin. Küçük yaşta çocuklarımız kaçılıp, tecavüz edilip, öldürülüyor. Ve sadece bir kaç gün konuşulup ‘en üst düzeyden ceza vereceğiz’ deyip milletin tepkisi dindiriliyor. Ama biz unutmayacağız. O Yüksekova’da kafasına kurşun sıkılan 3 erimizi unutmadığımız gibi unutmayacağız. Süleyman Başçavuşu unutmadık unutturmadık. Bingöl’deki Akif müdürü de unutmayacağız. Özgecan’ı da unutmayacağız, unutturmayacağız. İki kesim için; küçük yaşta kızlarımızı, kadınlarımız kaçırıp tecavüz edip öldüren sapıklar için, bizzat kurşunu sıkıp, bombayı patlatıp askerimizi, polisimizi, sivil vatandaşımızı öldürenler için başta Apo olmak üzere mutlaka ama mutlaka idamı getireceğiz” ifadelerini kullandı. 

BBP soruyor: Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi?
Bizi Takip Edin