BEDES, yılbaşı yemeği ile meşale annelerini buluşturdu

BEDES, düzenlediği yılbaşı yemeği ile meşale annelerine sertifikalarını ve rozetlerini takdim etti.

Kitap okumanın ve eğitimin her zaman önemine değinen ve bunu kendine amaç edinmiş BEDES (Beykoz Eğitime Destek Derneği),Beykoz' da…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BEDES, düzenlediği yılbaşı yemeği ile meşale annelerine sertifikalarını ve rozetlerini takdim etti.

Kitap okumanın ve eğitimin her zaman önemine değinen ve bunu kendine amaç edinmiş BEDES (Beykoz Eğitime Destek Derneği),Beykoz’ da okursever oranının artması için çalışmalarına devam ediyor. BEDES, organize etmiş olduğu yılbaşı yemeğiyle kitap okumayı artık yaşam tarzı haline getirmiş olan ve yola BEDES ile devam eden meşale annelerine rozet ve sertifikalarını verdi. Sabancı Öğretmenevi’ nde gerçekleşen yemeğe; başta BEDES başkanı Gülay Demirel, meşale anneleri eğitmeni Gülin Erdeniz, BEDES yönetimi, meşale anneleri ve yerel basın mensupları katıldı.

Gülay Demirel, BEDES’ te yer alan bütün kadınların artık altın günlerini okuma günlerine çevirdiğini ifade etti. Birçok eğitim seminerleri düzenlediklerini söyleyen Demirel: “ Şu ana kadar üç kez eğitim semineri düzenledik. En son Okuma Aşısı… Bu eğitimlerin dışında tiyatroya ve sinemaya da gittik. Daha birçok etkinliğin içinde yer aldık. Buradaki tüm meşale annelerimiz, topluma ve ailelerine faydalı olabilmek adına bir şey yapıyor. Kendisini geliştiren, kitap okumayı süreklilik haline getiren tüm meşale annelerimize sertifikalarını vereceğiz. Meşale annelerimizin BEDES’ in içinde yer almaları zaten onların farkındalığını gösteriyor.  Kitap okuyarak topluma yararlı, bilinçli kişiler olarak katılıyorlar. Hepsini yürekten tebriklerimi sunuyorum” dedi.

Gülay Demirel’ in konuşmasının ardından her gruptan meşale liderleri sahneye çağrılarak rozetleri takıldı ve sertifikaları grubunda dağıtmak üzere kendilerine verildi. Hakan ve Volkan Kardeşler adlı grubun söylediği şarkılarla hoş bir atmosfere bulanan salon, şarkı eşliğinde yemeklerini yedi.

Program sonunda, meşale annelerinin doğaçlama yoluyla gerçekleştirdiği ufak bir oyun yer aldı. Kitap okuyan grup ve okumayan grup şeklinde ikiye ayrılarak, kitap okuma kulübüne katıldıktan sonra değişen hayatlarını bu oyunda ele aldılar.

BEDES, yılbaşı yemeği ile meşale annelerini buluşturdu
Bizi Takip Edin