Belediye başkanları Türkiye’nin ilk cam müzesini gezdi

Anadolu Yakası Belediye Başkanları Ekim Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Belediye Başkanları, Beykoz Cam ve Billur Müzesi ile Karlıtepe Mesire Alanı’nı da gezmeyi ihmal etmedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Yakası AK Parti Belediye Başkanları Ekim Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Belediye başkanları, Beykoz Cam ve Billur Müzesi ile Karlıtepe Mesire Alanı’nı gezmeyi ihmal etmedi.

AK Partinin en önemli geleneği olan her konuda istişare etmek özelliği çerçevesinde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen bölge belediye başkanları toplantılarından Anadolu Yakası Belediye Başkanları Ekim Ayı Toplantısı, Beykoz’da yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç katılım sağladı.

İlçeler bazında çalışmaların görüşüldüğü toplantıda belediye başkanları toplantının ardından yüzlerce yıllık nadide eserlerin sergilendiği son zamanların popüler gezi yerlerinden biri olan Beykoz Cam ve Billur Müzesi’ni gezdi.

Selçuklu’dan günümüze cam sanatını anlatan tarihi eser, obje ve ürünleri büyük bir ilgiyle inceleyen belediye başkanları yetkililer tarafından bilgilendirildi.

Belediye başkanları, İstanbul’un simgesi 3 köprünün en yüksekten izlendiği, gezinti, piknik, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla kısa sürede şehrin gözdesi olan Karlıtepe Mesire Alanı’nı da gezerek manzaraya karşı hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.

Belediye başkanları, misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkürlerini sundu. Ziyaret, günün anlam ve önemine binaen hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.  

Belediye Başkanı Murat Aydın, “Anadolu Yakası AK Partili Belediye Başkanlarımızı Beykoz’umuzda ağırlıyoruz. Ekim ayı istişare toplantımızın ardından camcılık mirasımızı bugüne taşıyan Beykoz Cam ve Billur Müzesi’ni birlikte gezdik. Bu güzel gençlerle rastlaşmamız da günün nasibi oldu. :)” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’ın ev sahipliğinde, Osmanlı döneminden günümüze cam sanatının hayat bulduğu Beykoz Cam ve Billur Müzesi’ndeydik. Cam sanatının seçkin örneklerinden 1.480 parça eserin sergilendiği bu güzel gezimiz için başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Belediye başkanları Türkiye’nin ilk cam müzesini gezdi
Bizi Takip Edin