Belediye Meclisi, Mart ayının önemli günlerini unutmadı

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının son oturumunu gerçekleştirdi.

Meclisteki grup temsilcileri, İstiklâl Marşı'nın kabul edilişinin 95. yıl dönümü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü dolayısıyla slayt eşliğinde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının son oturumunu gerçekleştirdi.

Meclisteki grup temsilcileri, İstiklâl Marşı’nın kabul edilişinin 95. yıl dönümü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla slayt eşliğinde konuşmalar yaptılar. Ardından meclise sunulan raporlar görüşülerek karara bağlandı ve müdürlük teklifleri ilgili komisyonlara gönderildi.

Meclis gündemine geçmeden önce Başkan Çelikbilek, gündem dışı konuşmak isteyenlere söz verdi. Dereseki Mahallesi’nde bazı sokak ve cadde isimlerinin değiştirilmesine dair CHP Grubu tarafından verilen önergenin oy birliği ile başkanlık makamına havale edilmesinin ardından AK Parti Meclis Üyesi Yakup Özbek, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümüne dair konuşma bir konuşma gerçekleştirdi.

CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel’de yaptığı konuşmasında, “Bir ulusun ortak değerleri o oluşun birbirine kenetleyen en önemli unsurlardır. Öylesine onurlu öylesine büyük bir mücadele olan Çanakkale Savaşı hepimizin ortak değeridir. M. Akif Ersoy’un milli mücadeleyi yaşatan askerlerimiz için kaleme aldığı o güzel kıtalar hepimizin onurudur. O günlerden ders alarak bugünü değerlendirme günüdür.” diyerek Çanakkale ruhunu anlatan dönemin mektuplarından Cevdet Dede’ni hikayesini meclis üyeleri ile paylaştı.

Mart ayının bir diğer önemli günü olan 14 Mart Tıp Bayramı hakkında söz alan AK Parti Meclis Üyesi Bayram Çevik, tarihsel süreci anlatarak AK Parti ile sağlık alanında gelinen noktaya vurgu yaptı. Beykoz Belediyesi’nin sağlık alanında yaptığı bazı çalışmalara değinen Çevik, “Gezici Sağlık Otobüsü ile 5 bin 142 kişi sağlık taraması yapıldı. Daha önce iki olan ambulans sayısı üçe çıkarılarak 5 bin 368 kişiye hizmet etmiştir. Psikolojik Danışma Merkezi’nde görev yapan 4 psikolog ile yılda 4 bin 350 kişiye psikolojik destek verişmiştir. “ dedi. Bayram Çevik son olarak, başta Tabipler Odası olmak üzere bazı meslek odalarının akademik çalışmalar yaparak mesleğin geliştirilmesine katkı sunacağı yerde terör örgütlerinin menfaatleri doğrultusunda hareket etmesini eleştirdi.

Mart ayına dair önemli gün ve haftalara dair konuşmaların tamamlanmasının ardından CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün Beykoz’da görülecek Rıza Zarrab davasını hatırlatması üzerine Başkan Yücel Çelikbilek “Boşverin davayı… Bizim önceliğimiz Beykoz… Hangi konuda birlik beraberlik içinde bir program yapabiliyoruz önce bunu konuşalım. Gelin birlikte Beykoz’un eğitimine, sağlığına katkı koyalım. Getirin buralarda saatlerce onu konuşalım.  Beykoz’da muhalefeti ve iktidarı ile elimizi uzatmadığımız, kapısı çalınmayan ihtiyaç sahibi kimse bırakmayalım.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündemde yazılı olan kısımlara geçilen mecliste bazı maddeler komisyona havale edilirken, komisyondan gelen raporlarda geldiği şekli ile kabul edildi.

Belediye Meclisi, Mart ayının önemli günlerini unutmadı
Bizi Takip Edin