Belediye Meclisi'nden muhtarlara 750 TL nakdi yardım

Beykoz Belediyesi Meclisi Mart Ayı'nın birinci birleşiminde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi Meclisi Mart Ayı'nın birinci birleşiminde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında bir araya ge

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Meclisi Mart Ayı’nın birinci birleşiminde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi Meclisi Mart Ayı’nın birinci birleşiminde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında bir araya geldi, genel kurulda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için temenni ve dilekler dile getirildi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve yönetim kurulu üyeleri de , kadın belediye meclis üyelerine ve mecliste görev alan kadın personele Kadınlar Günü dolayısıyla çiçek takdim etti. 

Meclisteki gruplar Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği kahramanlıkla Türk kadınının fedakârlık sembollerinden biri olan Şerife Bacıyı yâd ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair konuşmalar yaptılar.  

Başkan Yücel Çelikbilek “Kadınlara Hürmet İnancımızın Gereğidir”  

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü dolayısıyla tüm kadınları kutlayan Başkan Yücel Çelikbilek: “Can güvenliği olan bir dünya istemek herkesin en doğal hakkı, asırlardan beri gelen değerlerimiz var, kadına el kaldıran erkekleri anlamak mümkün değil. Bu konunun siyaseti, izahı olmaz, herkesin ortak sorunudur,  ancak merhametsiz ve taş yürekli kişilerin yaptığı bu hareketlerin hiç yaşanmaması en büyük arzumuz.  Aileyi oluşturan bireylerin, saygı ve sevgi içerisinde olması gerekir, çünkü zararını çocuklar çekiyor. Sorunlu çocukların olması aileye, ülkeye zarar verir. İnancımız gereği kadınlarımıza hürmet göstermeliyiz. Yılın bir gününde değil, her gününde bu duyguları hissetmeli ve yaşamalıyız” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi. Mecliste öncelikli olarak 05.02.2016 2016 tarihli tutanak gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi, ardından gündemdeki teklifler ve önergeler görüşüldü.

Sözleşmeli Personel Alımı hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi ile Bilirkişi Hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi,  Hukuk Komisyonu’na sevk edildi. Proje Başvurusu hakkındaki Bilgi İşlem Müdürlüğünün teklifi ile Araç Alımı hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi,  Plan Bütçe Komisyonuna gönderildi.

Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki Bilgi İşlem Müdürlüğünün teklifi ile Kadro Teklifleri hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi ise Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Grupların verdiği önergeler ise şöyle;  

AK Parti Grubunun verdiği, muhtarlık hizmet binalarında kullanılan su, internet gibi ihtiyaçları için 750 TL nakdi yardım yapılmasıyla ilgili önergesi oy birliğiyle kabul edildi.

CHP Grubunun Rüzgarlıbahçe’de yıkılan istinat duvarının tamir edilmesi ve sosyal belediyecilik gereği mahallelerde çocuk yuvası yapılması hakkındaki önergeleri oy birliğiyle kabul edildi.  

Bir sonraki meclis toplantısı 9 Mart Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.

Belediye Meclisi'nden muhtarlara 750 TL nakdi yardım
Bizi Takip Edin