Belediye Meclisi'nden uyuşturucuya dikkat!

Beykoz'un önemli sorunlar arasında yer alan ‘uyuşturucu' konusu Belediye Meclisi'nin de gündem konusu oldu.

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk oturumu, meclis üyelerinin eksiksiz katılımı ile gerçekleşti. Son zamanlarda Türkiye'de olduğu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un önemli sorunlar arasında yer alan ‘uyuşturucu’ konusu Belediye Meclisi’nin de gündem konusu oldu.

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk oturumu, meclis üyelerinin eksiksiz katılımı ile gerçekleşti. Son zamanlarda Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da önemli sorunlar arasında yer alan ‘uyuşturucu’ konusu Temmuz ayı ilk meclis oturumunun da gündem konusu oldu.

Meclis, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yönetildi. Meclisi izleyenler arasında ise, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen vardı.

Açılış ve yoklamanın ardından ilk olarak AK Parti Grubu tarafından hazırlanan “Bölgemizde faaliyet gösteren hurdacıların yerleşim dışına çıkarılması kararı alınması hususu”  teklifi gündeme alınmak üzere meclise sunuldu.

CHP Grubu’nun ise, “Çubuklu Mahallesi Nazım Tur Caddesi’nin başlangıcından sonuna kadar olan yolun seçimlerden önce bir kısmının asfalt çalışması yapılmış olmasına rağmen yolun 3 ayda 10 senelik yol haline gelmesi çevre sakinleri tarafından mağduriyet yaratmaktadır. Nazım Tur Caddesi yeniden düzeltilmelidir” ifadesi ile hazırlanan teklifle, yine Çubuklu Mahallesi Yağmur Sokak’ta yolların asfalt olmamasından ötürü yağmur sularının birikmesi nedeniyle çevre sakinlerinin mağdur olduğunu belirtilen teklif gündeme alınmak üzere meclise sunuldu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yollardaki asfalt çalışmalarının ihalenin gecikmesinden ötürü yapamadıklarını belirtti.

Söz hakkı alan CHP Grup Vekili Aydın Düzgün, uyuşturucu ile ilgili artık Beykoz’da çok ciddi tepki oluştuğuna dikkat çekti. CHP olarak öncelikli isteklerinin uyuşturucu mevzusuna belediyenin devamlı destek vermesi olduğunu söyleyen Düzgün, bu işin peşini bırakmamak ve gençleri daha fazla kaybetmemek gerektiğini söyledi.

CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel’se, her yerde olduğu gibi Beykoz’da da uyuşturucu ile ilgili her geçen gün acı bir haber almamanın mümkün olmadığını dile getirerek bilinçlendirme çalışmalarının ilerisinde bir uygulamaya gidilmesini söyledi. Demirel, uyuşturucu kullanımının küçük yaşlara kadar indiğini vurgulayarak daha fazla genci kaybetmeden rehabilitasyon merkezlerinin kurulması gerektiğini ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, uyuşturucu konusunda Beykoz insanın Pazar günü tepkisini gösterdiğini belirterek Beykoz halkına teşekkür etti. Başkan Çelikbilek: “Aşağı yukarı 2 seneden fazla bu konu ile ilgileniyoruz. Sürekli olarak okullarda, okul aile birliklerinde, muhtarlarla yapılan toplantılarda uyuşturucu konusuna dikkat çekiyoruz. Bazıları, belediyenin bu işe yeni girdiği zannediyor. Oysaki belediye 2 seneden fazla bu işin içerisinde. Sadece pankart yazmamıştık. Önemli olan Beykoz’dan bu sıkıntının gitmesidir. Beykoz halkı kurtulsun da bu kahramanlık kime ait olursa olsun. Yeter ki, bir tane gencimiz ömrünü uyuşturucuda heder etmesin” şeklinde konuştu.

Son olarak meclise sunulan müdürlük teklifleri de oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi'nden uyuşturucuya dikkat!
Bizi Takip Edin