Belediyeden okullara malzeme desteği

Beykoz Belediyesi de, her yıl sürdürdüğü okullara boya ve temizlik malzemeleri yardımını bu yıl da artırarak devam ettirdi.

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılına hazırlık yapan ilçemizdeki 62 ilk ve orta dereceli okullar, daha…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi de, her yıl sürdürdüğü okullara boya ve temizlik malzemeleri yardımını bu yıl da artırarak devam ettirdi.

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılına hazırlık yapan ilçemizdeki 62 ilk ve orta dereceli okullar, daha temiz ve ferah bir eğitim dönemi geçirmek için her yıl olduğu gibi bu yıl da okulların boya ve temizlik malzeme ihtiyaçları Beykoz Belediyesi tarafından karşılandı.

 

Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi?nin otoparkında, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, Belediye Başkan Yardımcıları ve okul müdürlerinin de katılımıyla düzenlenen törende okullara boya ve temizlik malzemesi yardımı yapıldı.

 

Her okulun ihtiyacı doğrultusunda hazırlanan listeye göre yapılan malzeme dağıtımı töreninin açılış konuşmasını Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek yaptı.

 

Konuşmasına, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek?e ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, Belediye tarafından yapılan desteğin işin fiziki boyutu olduğunu fakat bundan sonraki başarının okulun eğitimcilerine kaldığını söyledi.

Beykoz?u eğitimde ilk onda hedeflediklerinin altını çizen Müdür Nazmi Yekrek, okullardaki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek bundan sonraki çalışmaların hem eğitim hem spor hem de kültür ve sanat alanında planlandığını kaydetti.

 

Öğrencilerin temiz bir okulda öğrenim görmelerinin en doğal hakları olduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ?bu yıl ilçemizdeki 62 okulumuza yaptığımız temizlik ve boya malzemesi desteğini artırarak devam ettiriyoruz. Toplam 8200 kg dış cephe boyası, 14800 kg iç cephe boyası, 7780 litre yağlı boya, 6620 kg tavan boyası, 2260 kg tinerin yanı sıra her okula sabun, çamaşır suyu, çöp kovaları, çöp torbaları faraş ve süpürge takımları, yer paspasları, temizlik bezleri ve otomatik sabunluklar verdik? dedi.

 

Başkan Yücel Çelikbilek konuşmasına şöyle devam etti: ?Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimizin sadece başarıya ve eğitim seviyesinin yükseltilmesine odaklanmaları için bunları düşünmemeleri gerekiyor. İstanbul?da hedeflediğimiz ilk 10 bu yıl mutlaka gerçekleşmelidir. Belediye olarak ilçemizdeki eğitim kurumlarının sorunlarına çözüm bulmak için çalışıyoruz. Desteğimiz devam edecek. Üniversite ve lise sınavlarında her okulumuzdan mutlaka ilk 1000?e öğrenciler yerleştirmeliyiz. Bunun için sizlere güveniyoruz.?

 

Belediyeden okullara malzeme desteği
Bizi Takip Edin