Belediyespor Hentbol'da üç oyuncu ile anlaştı

Bu sezon 1.ligde oynamaya hak kazanan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı iç transfer görüşmelerine başladı.

Geçtiğimiz sene ilk kez kurulan Hentbol Şubesi ile A Takım düzeyinde katıldığı THF 2.Liginde Şampiyon olarak önümüzdeki…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sezon 1.ligde oynamaya hak kazanan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı iç transfer görüşmelerine başladı.

Geçtiğimiz sene ilk kez kurulan Hentbol Şubesi ile A Takım düzeyinde katıldığı THF 2.Liginde Şampiyon olarak önümüzdeki sezon 1.ligde oynamaya hak kazanan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı iç transfer görüşmelerine başladı.

Takımın iki Milli Antrenörü İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün nezaretinde gelecek sezonun kadrosunu belirlemeye başlayan Yeşil-Mavili Takım iç transferde ilk etapta 3 oyuncusu ile yeniden anlaşma imzaladı. Gerçekleşen görüşmenin ardından Kaan Küçük, Atılay Morgül ve Uğur kendilerini yeniden Beykoz Belediyespor takımına dahil eden imzaları attılar.

KAAN KÜÇÜK :

Kaan Küçük Cent Kolejinde başlayan sporculuk yaşantısında sırası ile şu takımlarda forma giydi. 2007-2011 Sezonu Cent Koleji, 2011-2012 Sezonu Sinop Belediyespor  ve  2014-2015 Beykoz Belediyespor.

Beykoz Belediyespor Hentbol Takımında geçen sezon Sol Kankat ve Oyun Kurucu pozisyonlarında görev yapan başarılı sporcu Beykoz Belediyespor Takımında kalmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. 1.78 Boy ve 80 Kiloda olan genç yetenek Beykoz Belediyespor Takımında kalmasında Antrenörleri İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün’ün de bu ekipte görev almalarının payı olduğunu söyledi.

ATILAY MORGÜL :

Yeşil-Mavili ekip geçen sezonun ortalarında Cent Kolejinin Milli Sporcularından Atılay Morgül’ü de kadrosuna dahil etmişti. Beykoz Belediyespor ile şampiyonluk sevinci yaşayan isimlerden olan Morgül’ün kariyerinde U18, U21 ve Plaj Milli Takımlarında oynadığı karşılaşmalarda var. 1995 doğumlu yetenekli oyuncu Sol Oyun Kurucu Pozisyonunda görev yapıyor. Milli oyuncu yeniden anlaşmasının ardından yaptığı açıklamada ise ‘ Beykoz Belediyespor Kadrosunda kalmaktan dolayı mutluyum. Burada daha önce aynı takımda forma giydiğim, tanıdığım isimler de bulunmakta idi. Hedefi olan bir takım olası yeniden kulübüm ile anlaşmama neden oldu. İki taraf için de hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.

UĞUR ÖZERAY :

Geçen sezon Beykoz Belediyespor takımının şampiyon olmasında pay sahibi isimlerden birisi olan Uğur Özeray’da  Beykoz Belediyespor’da kaldı. Geçen sezon başında Yeditepespor Takımından transfer edilen yetenekli isim, sol kanat mevkiinde görev yapmakta. Beykoz Belediyespor takımında kalmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Uğur, yeni sezonun başlamasını heyecanla bekleyeceklerini söyledi.

Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı Antrenörlerinden İsmail Tarakçı ise yaptığı açıklamada gelecek sezonun planlamasını yaptıklarını hatırlatarak, “ İç transfer görüşmelerine 3 oyuncumuz ile başladık ve anlaşma sağladık. Kadroyu belirleme çalışmalarımız devam edecek. İç ve dış transferde kafamızda bir kadro var. Kulüp Başkanımız ve aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcımız olan Muharrem Kaşıtoğlu’nun bizlerden beklentileri yüksek. Önümüzdeki sezon içinde şampiyonluk hedefi ile sezonu açacağız ve de Hentbol Süper Ligine çıkmak için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise Beykoz İlçesinde Hentbol sporunun hak ettiği yere zamanla geleceğini söylerken, “ Şu anda Hentbol Okulumuzda birçok sporcumuz yetişmekte. Ben buradan konuya olumlu yaklaşımlarından dolayı bu sporcularımızın velileri ve okul idarecilerine teşekkürlerimi iletmek isterim. Beykoz ilçesinde sportif faaliyetlerin branşlarını ne kadar arttırabilirsek o kadar çok çocuk ve gencimizi sporla buluşturabilme şansını da yakalamış olacağız. Hentbol buna en güzel örnek olmuş durumda “ diye konuştu.

Geçen sezonu 2.Lig şampiyonu olarak tamamlayan Hentbol A Takımının bu sezonki hedefinin Süper Lig olduğunu açıklayan Başkan Kaşıtoğlu, “ Bu hedefe ulaşabilmek için Antrenörlerimize transferde yetkileri verdik. Kendi belirledikleri isimleri kadroya dahil edecekler. Biz kulüp yönetimi olarak onlara her türlü desteği vermekteyiz” şeklinde konuştu.

Belediyespor Hentbol'da üç oyuncu ile anlaştı
Bizi Takip Edin