Belediyesporlu minik sultanlar siftah yaptı

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün minik sultanları Balkan Yeşilbagları ve 1907 Kanaryayı yenmeyi başardı

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün Voleybol Spor Okulunda Voleybol Antrenörü Bektaş Durmaz tarafında voleybol eğitimi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün minik sultanları Balkan Yeşilbagları ve 1907 Kanaryayı yenmeyi başardı

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün Voleybol Spor Okulunda Voleybol Antrenörü Bektaş Durmaz tarafında voleybol eğitimi alan 2001-2002 ve 2003 doğumlu kızlar; bu yıl ilk kez katıldıkları Minikler Voleybol Ligine cumartesi-Pazar günü yapmış olduğu 4 maç ile başladı.

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Cumartesi ve Pazar günleri R. Şahin Köktürk Spor Kompleksinde yapılan voleybol spor okulundaki öğrencilerden seçilerek oluşturulan minik voleybol takımı; cumartesi günü Net Voleybol ile ilk maçlarına çıktı. İlk kez fileye yükselen resmi hakemler ve resmi voleybol kuralları ile oynayan miniklerin heyecanı bir hayli fazlaydı. Daha önce birçok kez minikler turnuvalarına katılan tecrübeli rakipleri Net Voleybolun kızları tecrübelerini sahaya yansıtarak heyecanlı rakipleri Beykoz Belediyesporu  2-0 mağlup ettiler. Henüz daha birinci maçın heyecanını ve kaybetmenin üzüntüsünü yaşayamadan Belediyesporlu minikler 10.45 de İkinci maça çıktılar. Bu kez ise rakip Fenerbahçeli sporculardan oluşan Büyükdere Spor Kulübü idi. Beykozlu minikler şaşkınlık ve heyecan içinde ne olduğunu dahi anlamadan ikinci maç tanda 2-0 mağlup ayrıldı.

Pazar gününki maçlarda  ise sahada bambaşka bir takım vardı. Heyecanlarını üzerinden atan Bektaş hocanın Minik Sultanları Balkan Yeşilbagları 2-0 1907 Kanaryayı ise 2-1’le geçmeyi başardı. Maç sonunda kızların mutluluğu görülmeye değerdi. Özelikle Pazar günün ikinci maçı olan 1907 Kanarya – Beykoz Beldiyesi maçında hakem hatalarının ardı arkası kesilmedi. Minikler Ligi oyun kurallarında son derece acemi olan başhakem resmen maçı katletti. Sık sık Bektaş hocanın ve Beykoz Belediyesporlu taraftarların tepkisini alan hakem maçta bir türlü hakimiyet kuramadı. Maçın gerilimini artıran hakem hatalarına rağmen Beykoz’un Minik Sultanları maçtan kopmayarak maçı almasını bildi. Heyecanlarını atan ve 4 maçtan iki galibiyet çıkaran minik kızlar gelecek için hocalarının verdiği emeği boşa çıkartmayacaklarını göstermiş oldular. Önümüzdeki hafta Pazar günü Minik Sultanlarımız Bağlarbaşı Spor Salonunda 16.45 de Minikler Ligindeki 5. maçlarını Dinamo Spor Kulübü ile oynayacaklar. Cumartesi ve Pazar günü Fileye yükselen Minik Sultanlar şu isimlerden oluştu;  Seranay Doğancı, Ilgaz Özer, Hümeysa Esim, Yaprak Varlık, Beyzanur Ayvaz, Dilara Bek, Gayenur Arslanbaş, Zehra İrem Sezer, Vadede Zeynep Taylar, Büşra Ercan, Simge Yurcu

Maçlar ile ilgili bilgi aktarımında bulunan Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımları Antrenörü Bektaş Durmaz; “ Bu kızlarımız spor okulumuzda voleybol başlayan ve bugüne kadar takım halinde çalışmamış olan minik kızlarımız. İlk iki maçta ilk kez sahaya çıkıp oynamanın heyecanı yüzünden kendilerini oyuna veremediler. Ayrıca iki maçın peş peşe oynanması kızlarımız açısından olumsuz oldu. Daha ilk maçın etkisinden kurtulmadan ikinci maça çıktılar. Pazar günü ise artık heyecanlarından arınmış olarak sahaya çıktılar. Cumartesi mağlubiyet üzüntüsünü yaşarken Pazar galibiyet sevincini yaşadılar. Voleybol branşında Beykoz’u bu sezon Minikler, Yıldızlar ve Gençler Kategorisinde 3 Takım ile temsil etik. Önümüzdeki sezon ise hedefimiz Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve A Takımı olmak üzere 5 takım ile temsil etmek.  Kulüp Başkanımız Muharrem Kaşıtoğlunun A Takımız için koymuş olduğu Acıbadem Bayanlar 3. Ligine çıkma hedefi için ise güçlü bir ekip kurma gayretindeyiz. Henüz A Takımındaki anlaştığımız oyuncuların ismini açıklamadık ama Beykozlular şundan emin olabilir. Şu an bile bölgesel ligde oynuyor olsak bu kadro ile şampiyonluğun favori ekiplerinden biri olurduk.” Diye konuştu.

 

BEYKOZ BLD.GSK / MEDYA İLETİŞİM

Belediyesporlu minik sultanlar siftah yaptı
Bizi Takip Edin