Berranur Çiftçi Beykoz'a bronz madalya ile döndü

Beykoz'un Taekwondo sporundaki şampiyon kızı Berranur Çiftçi, Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'ndan bronz madalya ile döndü.

 Şampiyonası'nda Beykoz Belediyespor sporcusu Berranur Çiftçi Avrupa üçüncüsü olup bronz madalyanın sahibi oldu. Tü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un Taekwondo sporundaki şampiyon kızı Berranur Çiftçi, Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’ndan bronz madalya ile döndü.

 Şampiyonası’nda Beykoz Belediyespor sporcusu Berranur Çiftçi Avrupa üçüncüsü olup bronz madalyanın sahibi oldu. Türk Milli Takımının Bayanlar Kategorisinde Avrupa Şampiyonu, Erkeklerde Avrupa ikinci olduğu müsabakalarda büyük heyecan ve çekişme vardı.

Beykoz’un Taekwondo sporundaki yıldız avcısı konumunda olan Milli Antrenör Osman Günaçtı’nın bulup yetiştirdiği bir sporcu olan Berranur Çiftçi, Şampiyonaya gitmeden önce ülkemize ve Beykoz’a madalya ile döneceğinin sözünü vermişti. Bükreş’deki Avrupa Şampiyonasında +59 Kiloda Tatemiye çıkan Milli Sporcumuz, ilk Turda Bulgar, ikinci Turda ise Hırvat rakibini yenerek Yarı Final Kapsamında son şampiyonanın da  Avrupa Şampiyonu olan Rus Rakibi ile müthiş bir mücadele yaşadı. Müsabakadan Rus Sporcu galip ayrılırken, final maçını da kazanıp Avrupa Şampiyonu oldu. Berranur Çiftçi Avrupa Üçüncüsü olarak Bronz Madalyanın sahibi olarak kazandırdığı puan ile Milli Takımımızı Avrupa Şampiyonluğuna taşıdı.

Beykoz Belediyespor  Taekwondo Takımı Antrenörü Osman Günaçtı , Berranur Çiftçi’nin bu başarıyı yakalayacağına canı gönülden inandığını ve bunu da ilk katıldığı Avrupa Şampiyonasında yakalaması ile haklı bir sevinç yaşadığını söyleyerek, “ Bu başarı Beykozumuza armağan olsun. Bildiğim kadarı ile uzun yıllar önce Uluslararası müsabakada yaşanan madalyanın ardından bu kez Berranur Çiftçi ile yaşadık, Beykoz çifte bayram sevinci yaşamakta “ dedi.

Başkan Muharrem Kaşıtoğlu yaptığı açıklamada , “ Beykoz Belediyespor Kulübümüz Sporcularından Berranur Çiftçi ile büyük bir gurur ve mutluluk yaşadık.  Geriye dönüp baktığımız 1 sene zarfında katılmış olduğu müsabakalardan, şampiyonalardan madalyalar ile dönen başarılı sporcumuz Romanya’nın Başkenti Bükreş’de  yapılan Avrupa Şampiyonasından da üçüncülük ve de Bronz madalya ile döndü. Altın Kızımızı kutluyor, yaşayacağımız Kurban Bayramı dolayısı ile bizlere çifte sevinç yaşattığı  için de kendisi ile gurur duyuyoruz. Kendisini yetiştiren ve başarısında pay sahibi olan Osman Günaçtı Hocamızı ve onu spora yönlendiren ailesini bir kez daha kutluyorum “ şeklinde konuştu.

Berranur Çiftçi Beykoz'a bronz madalya ile döndü
Bizi Takip Edin