Berranur Çiftçi Konya'dan üçüncü döndü

Taekwondo dalında Türkiye adına müsabakalara çıkan Beykoz Belediyesporlu Berranur Çiftçi Konya'dan 3.lük ile döndü.

5.Konya Rumi Çocuk Oyunları spor müsabakalarında Taekwondo dalında Türkiye adına müsabakalara çıkan Beykoz Belediyesporlu Berranur Çift

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taekwondo dalında Türkiye adına müsabakalara çıkan Beykoz Belediyesporlu Berranur Çiftçi Konya’dan 3.lük ile döndü.

5.Konya Rumi Çocuk Oyunları spor müsabakalarında Taekwondo dalında Türkiye adına müsabakalara çıkan Beykoz Belediyesporlu Berranur Çiftçi 3.lük ile döndü. İlk kez Uluslararası bir turnuvada tatemiye çıkan yıldız sporcumuzun bu başarısı gelecek adına ümit verici idi. 3.Mdalyası ile kendisini yetiştiren Beykoz Belediyespor Taekwondo Takımı Antrenörü Osman Günaçtı ile objektiflere poz veren Berranur Çiftçi, hedef çıtasını bir kademe daha yükseltmiş oldu.

Berranur Çiftçi’nin Beykoz Belediyespor Kulübünden Antrenörü olan, Milli çalıştırıcı Osman Günaçtı turnuva ile ilgili Konya’dan yaptığı açıklamada, ‘ 2000-2001-2002 Doğumlu sporcuların katıldığı Turnuvada İlk Berranur Çiftçi  İspanya adına katılan rakibini 12-0 gibi açık bir skor ile saf dışı bıraktı. Yarı Final maçına gelindiğinde karşısında tecrübeli bir Alman rakip vardı. Berranur rakibini zorlasa da 14-10 ile tataminden mağlup ayrıldı. Zaten Alman rakibi de şampiyon oldu. Uluslararası Yıldızlar Kategorisindeki müsabakaya Berranur, 2002 doğumlu sporcu olarak iştirak etti. Bizi gururlandıran tablo, turnuvada Berranur’un gerek maçlarını yöneten Milli Takım Hocaları, gerekse de Alman Rakibinin Antrenöründen  sporcumuz ile ilgili övgü ifadeleri olan yorumların gelmesi oldu. Özellikle Milli Hocaların Berranr’un tekme tekniklerini harika bulmaları bizi daha da heyecanlandırdı. Alman Antrenör bizzat yanımıza gelip Berranur’un ileride adından çok söz ettirecek bir yetenek olduğunu söylemesi bizi gururlandırdı.‘ diye konuştu.

6 gündür turnuva için Konya’da bulunduklarının altını çizen Osman Günaçtı Hoca, ‘Turnuvada ülkemizi temsil eden sporcular kendi kilolarında Türkiye Şampiyonu olan sporcular idi. Bunlar içinde madalya kazanabilen birkaç isimden birinin Berranur Çiftçi’nin olması da güzeldi. Selçuk Belediyesi Uluslararası Spor Salonundaki turnuva bugün neticelenecek. Kapanış töreninin ardından Beykoz’a döneceğiz‘ şeklinde konuştu.

BEYKOZ BELEDİYESPOR MEDYA-İLETİŞİM

Berranur Çiftçi Konya'dan üçüncü döndü
Bizi Takip Edin