Beşiktaş satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

İstanbul Avrupa Yakası'nda yer alan Beşiktaş, şehrin yaşam kalitesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçelerinin başında geliyor.

İstanbul'un merkezi ilçelerinden Beşiktaş'ta Dikilitaş, Akat, Konaklar, Gayrettepe, Nisbetiye, Etiler, Mecidiye, Türkali, Ortak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Beşiktaş, şehrin yaşam kalitesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçelerinin başında geliyor.

İstanbul’un merkezi ilçelerinden Beşiktaş’ta Dikilitaş, Akat, Konaklar, Gayrettepe, Nisbetiye, Etiler, Mecidiye, Türkali, Ortaköy, Ulus, Vişnezade, Yıldız, Levazım, Bebek, Abbasağa, Muradiye, Kültür, Arnavutköy, Cihannüma, Balmumcu, Levent, Kuruçeşme, Sinanpaşa olmak üzere toplam 23 mahalle bulunuyor. Arnavutköy, Aşiyan, Balmumcu, Bebek, Beşiktaş, Kuruçeşme, Ortaköy ve Yıldız bölgenin tarihi mahalleleri olarak dikkat çekiyor. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu Beşiktaş sahil bandındaki konumuyla pek çok ilçeden ayrılıyor. Satılık ve kiralık daire alternatifin fazla olduğu Beşiktaş’ta emlak sektörü ise önemli bir yere sahip. Konut metrekare fiyatının en yüksek olduğu ilçelerden Beşiktaş’ta yeni projeler artıyor. Peki, Beşiktaş satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Beşiktaş satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Beşiktaş emlak piyasasına dair önemli bilgiler…

Beşiktaş satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Beşiktaş satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2.64 artış gösterdi. Beşiktaş ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 12 bin 310 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 28 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Beşiktaş satılık ev fiyatı, ortalama 100 metrekare için minimum 923 bin 228 TL, maksimum 1 milyon 538 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 1 milyon 230 bin 970 TL olarak gösteriliyor.

Beşiktaş kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Beşiktaş kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 2 bin 783 TL ile 4 bin 639 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 3 bin 711 TL olarak belirtiliyor.

Beşiktaş metro projesi ile dikkat çekiyor

Şehrin hemen hemen her yerinden kolaylıkla ulaşımın sağlandığı Beşiktaş, metro projeleriyle dikkat çekiyor. Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy -Mahmutbey metro hattının ilçeden geçecek olması bölgeyi öne çıkarıyor. 2 etaptan oluşacak metro hattının birinci kısmı Mecidiyeköy- Mahmutbey arası, ikinci kısmı da Kabataş-Mecidiyeköy arasında olacak. Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro hattının bu yılın sonunda, Kabataş-Mecidiyeköy kısmında da 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor. Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar ilçelerini birbirine bağlayacak Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy -Mahmutbey Metro hattının tamamlanmasıyla beraber bu ilçelerde konut fiyatlarının artması bekleniyor. Ayrıca Boğaziçi Ü.-Hisarüstü Aşiyan Füniküler hattı ve Gayrettepe- Kemerburgaz -Yeni Havalimanı metro hattı da 2019 yılında bölgede tamamlanması beklenen diğer metro projelerinden.

 

Beşiktaş satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?
Bizi Takip Edin