Beykoz 15 Temmuz şehitleri anısına saha çıkıyor

Beykoz'un amatör futbolcuları 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin anısına futbol müsabakasında bir araya gelecek.

Beykoz Kaymakamlığı'nın önderliğinde Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü ile Beykoz Amatör Spor Kulüpleri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un amatör futbolcuları 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin anısına futbol müsabakasında bir araya gelecek.

Beykoz Kaymakamlığı’nın önderliğinde Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü ile Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği (BİSK) işbirliğinde “Biz Bir Milletiz” kupa maçı düzenleniyor. “15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi” için Beykoz amatör spor kulüplerinde oynayan ikişer futbolcunun yer alacağı ilçe karması ile oluşacak iki takım 1 Eylül Perşembe günü saat 18.00’da Paşabahçe Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Ücretsiz olan maç organizasyonuna tüm Beykoz halkı davet edildi.

Bülent Küçük: Biz o geceyi unutmayacağız unutturmayacağız

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Bülent Küçük “Biz Bir Milletiz” kupa maçı ile ilgili yaptığı açıklamada; Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yasatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en basta gelen görev sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluk bilinci bizlere 15 Temmuz gecesi tankların, silahların, uçakların karşısında durma gücü vermiş Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek meydanlarda ülkemizi hainlere şerefsizlere bırakmayacağımızı bir kez daha göstermiş bulunmaktayız. Milletin iradesiyle o zorlu günlerin üstesinden geldik. Bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar dilerim. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın’ dediği gibi Allah bu millete bir daha 15 Temmuz’daki darbe girişimi gibi bir gün daha yaşatmasın. Biz o geceyi unutmayacağız unutturmayacağız. Bu sebeple yapılan bu turnuvaya o gecenin tarihini adını verdik.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Katırcı: Her yıl 15 Temmuz’da yapmayı planlıyoruz

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Devlet millet olarak 15 Temmuz şehitlerimize varlığımızı borçluyuz. Bir yandan onların bize emaneti olan ailelerine sahip çıkarken diğer taraftan şehitlerimizin hatıralarına saygı ve isimlerini yaşatıp gelecek nesillere aktarmak için gayret içinde olacağız. Bu turnuvada kaymakamlığımızca bu amaçla düzenleniyor. Kısmetse bunu geleneksel hale getirip her yıl 15 Temmuz’da yapmayı planlıyoruz. Organizasyonu yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Bülent Küçük ve Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Dayanışma Derneği ile katkı veren spor kulüplerimize çok teşekkür ediyorum.”

Beykoz 15 Temmuz şehitleri anısına saha çıkıyor
Bizi Takip Edin