Beykoz 1908'den mağlubiyet ve gözdağı

Beykoz 1908, son hazırlık maçında kendi sahasında Yalovaspor?a 2-1 mağlup oldu.                             &n

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz 1908, son hazırlık maçında kendi sahasında Yalovaspor?a 2-1 mağlup oldu.                                                     

Bu sezon 3. ligde mücadele edecek olan Beykoz 1908, çalışmalarını sürdürüyor. Ligin başlamasına sayılı günler kala son hazırlık maçını Yalovaspor ile oynayan Beykoz 1908, taraftarı önünde 2-1 mağlup oldu.

Karşılaşmanın başlama düdüğü ile birlikte rakibini yoğun baskı altına alan Beykoz 1908, maçın ilk dakikalarında art arda bulduğu net gol pozisyonlarından yararlanamadı.

 

Mücadelenin özellikle ilk yarısında ayağa paslarla göze hoş gelen futbol sergileyen Beykoz 1908, ilk yarıdaki performansını ikinci yarıya taşıyamayarak mağlup oldu. Beykoz 1908?in tek gölünü Şeref Kuru kaydetti.

Hazırlık maçı olmasına rağmen nispi oranda da olsa Beykozluların ilgi gösterdiği maçta, Beykoz 1908 A.Ş.?nin Başkanı Zeki Aksu?da tribünlerdeki yerini aldı.

 

5 Eylül Pazar günü başlayacak olan lig öncesi sıkıntılı zamanlar yaşayan Beykoz 1908, seyircisi önünde aldığı mağlubiyet ile akıllarda soru işareti bıraktı. Alınan kötü sonuçlar ve kulüp içindeki sıkıntıların olduğu bir dönemde Başkan Zeki Aksu?nun medyaya yaptığı açıklama ortamı daha da gerdi.

BAŞKAN TAAHHÜDÜNÜ YERİNE GETİRMİYOR

Aksu yapmış olduğu açıklamada, “Ben bu kulübün Beykoz Belediyesi’ne ait olan şirket hisselerini Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in sözüne güvenerek aldım. 4 milyon Türk Lirası borcu ödemeyi taahhüt eden Sayın Başkan bugüne kadar bu borcun büyük bir kısmını ödemedi.” dedi.

500 bin Türk Lirası tutarında da Güney Emlak Şirketi’nden kulübe haciz geldiğini ve de toplam borcun 4 milyon 500 bin Türk Lirası’na ulaştığını belirten Aksu, ”Bir yerel gazete Belediye’den gelen 3 milyon Türk Lirası olduğu yönünde haber yaptı. Biz yönetim olarak Belediye’den bu kadar para almadık. Belediye Başkanı’ndan konuyla ilgili bir açıklama beklerdik. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bu açıklamayı yapmayarak beni ve yönetimimi zan altında bırakıyor. Bugüne kadar sustum, sözlerin tutulmasını bekledim. Belediye taahhüt ettiği meblağı kulübümüze vermez ise profesyonel futbol takımımız PAF takımla ligde mücadele edecek.” diye konuştu.

GENÇ TAKIMLARLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Bununla beraber derneğin bünyesinde yer alan basketbol şubesinin de zor günlerin eşiğinde olduğunu belirten Başkan Aksu, ”Futbolda yeni sezonda genç takım oyuncularıyla mücadele edecek olan Beykoz 1908 A.Ş.’nin yanı sıra basketbol takımı da bu sezon 3 takımın küme düşeceği ikinci ligde yine çok genç ve tecrübesiz oyunculardan kurulu bir ekiple yer almak durumunda kalacak.” dedi.

Belediye Başkanı Çelikbilek’in sözünde durması gerektiğini yineleyen Başkan Aksu, ”100 yıllık bir geçmişe sahip olan kulübümüzün hem Belediye’nin hem de vefakâr Beykoz Halkı’nın desteğine ihtiyacı var. Şimdi küskünlük değil sözleri tutma ve dayanışma zamanıdır. Unutulmamalıdır ki eğer iç çekişmeler ve küskünlükler yüzünden 100 yıllık camianın kapısına kilit vurulursa bu herkesin suçu olacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Beykoz 1908'den mağlubiyet ve gözdağı
Bizi Takip Edin