Beykoz 2018'i huzur içinde kapatıyor!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘2018 Huzur Toplantısı' gerçekleştirildi.

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, Beykoz halkının sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘2018 Huzur Toplantısı' gerç

Beykoz 2018'i huzur içinde kapatıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘2018 Huzur Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, Beykoz halkının sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘2018 Huzur Toplantısı’ gerçekleştirildi. Toplantıda ilçe genelinde yaşanan sorunlar hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğünün Kavacık’taki binasında gerçekleşen toplantıya Kaymakam Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ile muhtarlar, STK temsilcileri ve iş adamları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğünün tanıtımı ile başlayan toplantıda ilçenin genel güvenlik durumu hakkında katılımcılara bilgi aktarıldı. Polisle halkın ve ilgili kurumların işbirliği içerisinde çalışmasının önemi vurgulandı.

Hüseyin Güleç: Beykoz’da polis ile halk ilişkisi üst seviyede

Toplantının açılış konuşmasını İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç gerçekleştirdi. Güleç şunları ifade etti: “İlçede beni en çok memnun eden durum, aslında bu toplantıların amacı olan tesis edilmesi için düzenlenen polis ile halk ilişkisinin Beykoz’da çok üst seviyede bugüne kadar bizden önceki yöneticilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, iş adamlarımız, vatandaşlarımız, muhtarlarımız yani bu ismini sayamayacağımız kişiler tarafından çok güzel tesis edildiğini gördüm. Bunun zaten yansıması da işte bina, araç, gereç suç oranları anlamında Beykoz’a yansımış durumdadır. Beykoz İstanbul’da suç oranları anlamında 39 ilçede 35. sırada. Bunda belediyemizin araç desteği, iş adamlarımızın yine aynı şekilde destekleri, vatandaşımızla olan diyaloğumuz. Bunların hepsi çok önemli. Güvenli Beykoz, huzurlu Beykoz parolasıyla da tesis edilen ortamı geliştirerek devam ettireceğiz

Aylık suç oranı haritalarına göre bekçi güzergahlarının değiştirildiği bilgisini veren Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, “Çavuşbaşı’ndan almamızın sebebi oradaki suç oranlarının daha düşük olması. Biz bütün güzergahları yeniden belirleyerek suçla daha verimli mücadele etmeye çalışacağız. Eğer tespitlerimiz o yönde olursa yine bekçi görevlendireceğiz.” dedi.

Yakup Özbek: 39 ilçede 35’nci sıradayız

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek şunları söyledi: “Sunumda da gördüğümüz üzere suç oranı geçen seneye göre yüzde 6 düşmüş. Tüm amacımız suçu sıfır noktasına çekmektir. Beykoz aşağı yukarı burada temsil ediliyor muhtarlarıyla, sivil toplumlarıyla, iş adamlarıyla. Bu Beykoz’un zenginliği. Onun için 39 ilçede 35’nci sıradayız. Birinci sırada olmak daha çok yakışır. Belediye olarak bu noktada katkılarımızı sunacağız.”

Ahmet Katırcı: 15 Temmuz’da içimizdeki safrayı attık

Beykoz Kaymakam Ahmet Katırcı ise yapmış olduğu konuşmasında şunları ifade etti; “Yaşadığımız ortamda günümüz şartlarında Beykoz olarak, ilçe olarak iyi durumdayız. Bu iyi durumdayız artık yatalım anlamına gelmiyor. Bunu nasıl daha iyi hale getireceğimizin kavgasında olacağız. İstanbul’un en güzel İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında hizmet veriyoruz. Polislerimize sağladığımız imkanlarımızla belki de Türkiye şartlarında çok iyi yerdeyiz. Onlar da bunun karşılığı olarak güzel hizmetler vermeye devam ediyor. Biz 15 Temmuz’da içimizdeki safrayı attık. Şimdi daha huzurlu çalışıyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek ve İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç de gelen soruları yanıtladı.

Beykoz 2018'i huzur içinde kapatıyor!
Bizi Takip Edin