Beykoz 2020 Sempozyumu kitabı yayınlandı

Beykoz’un zengin tarihi geçmişine dair bilimsel araştırmaların ve gelecek bakışının yer aldığı “Beykoz 2020 Sempozyumu ” Kitabı yayınlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un zengin tarihi geçmişine dair bilimsel araştırmaların ve gelecek bakışının yer aldığı  “Beykoz 2020 Sempozyumu ” Kitabı yayınlandı. 

Beykoz Belediyesi tarafından geçmiş ve gelecek arasında köprü kurma hedefiyle ikincisi düzenlenmiş olan “Beykoz 2020 Sempozyumu” kapsamında, “Jeolojik yapı, coğrafi yapı, orman dokusu ve sürdürülebilirlik, tarım ve kültürel miras” konuları masaya yatırılmıştı. 

Dünyayı derinden etkileyen salgın şartlarında çevrim içi yapılan “Beykoz 2020 Sempozyumu”nda 128 katılımcı tarafından 17 oturum ve 69 farklı başlıkta sunulan tüm bilimsel tebliğler, 2019 yılındaki ilk buluşma sonrasında olduğu gibi, yeni nesillere ulaştırılmak üzere bir kitapta toplanarak kayıt altına alındı.   

Beykoz’un jeolojik ve coğrafi yapısı üzerine kapsamlı çalışmaları içeren kitapta, sempozyumun ana temaları özelinde, alt başlıklarında kültürü, sanayisi, sosyal ve ekonomik hayatı, gündelik yaşantısı, önemli yaşam alanları ile manevi hayatı üzerine uzman akademisyenler tarafından yapılan saha ve arşiv araştırmaları yer alıyor. 

Belediyecilik projeleri için “dün-bugün-gelecek” sacayağının kurulduğu sempozyumun meyvesi olan kitap sayfalarında başta ilçe sakinleri olmak üzere, akademik çevreler, şehir tarihçileri, sosyolojiyle uğraşanlar için yüz yılların bilgisini bir sunuyor. 

Beykoz Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıkan sempozyum kitabı; üniversiteler, enstitüler kütüphaneler, kültür merkezileri ve müze arşivlerine gönderilerek araştırmacıların istifadesine sunulacak. 

Kitap ayrıca kurumun https://bit.ly/39rfRlD adresinde e-kitap olarak erişime açılacak. 

Beykoz 2020 Sempozyumu kitabı yayınlandı
Bizi Takip Edin