Beykoz 7 köy kahvehanesiyle çok güzel

Beykoz’da ilçe sakinlerinin buluştuğu, yerli ve yabancı ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı nostaljik köy kahvehaneleri yenileniyor, ihtiyaç olan köylere yeniler yapılıyor.

Beykoz 7 köy kahvehanesiyle çok güzel
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” sloganıyla merkezi yerlere 7/24 yaşayan modern ve nezih tesisler kazandırılırken, sosyal hayatın vazgeçilmez köy kahvehaneleri de bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşuyor.

İlçede sosyal yaşamı canlandıran çalışmayla; Akbaba,  Anadolufeneri, Mahmutşevket Paşa ve Zerzevatçı köylerindeki eskiyen köy kahvehaneleri yenilendi, Dereseki, Kaynarca,  İshaklı’ya ise yep yeni mekânlar yapıldı.

Böylece ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin keyifle oturup dinlendiği, sosyal tesis standartlarında hizmet veren 7 köy kahvehanesi kazanılmış oldu.

AKBABA’NIN MEŞHUR KAHVESİ YENİLENDİ

İstanbul’un leziz kaynak suları, piknik alanları ve ceviziyle ünlü Tarihi Akbaba Mahallesi’ndeki  meşhur çınarlı köy kahvehanesi aslına uygun olarak  yenilendi.

Mahallenin son 75 yılına tanıklık eden tarihi kahvehane özellikle yaz aylarında huzurlu ve serin ortamıyla civar köylerde yaşayanların, ilçeye gelen ziyaretçilerin, köy güzergâhından geçen sporcuların ve turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

İSHAKLI MEYDANI’NA YENİ KÖY KAHVEHANESİ

Beykoz’un tarihi köylerinden İshaklı’da yürütülen meydan düzenleme çalışması kapsamında, köy sakinlerinin buluşup sohbet ettiği yeni bir kahvehane de yapıldı.

Moderne tasarıma sahip köy kahvesi mahalle sakinleri ve ilçeyi ziyarete gelenler tarafından çok beğenildi.

Beykoz Belediyesi köy muhtarlıklarından gelen talep üzerine Dereseki ve Kaynarca’ya yeni kahvehaneler yaptı.

Beykoz 7 köy kahvehanesiyle çok güzel
Bizi Takip Edin