Beykoz Ahmet Davutoğlu'nu bağrına bastı… VİDEO

Beykoz Belediye Meydanı'nda binlerce Beykozluya hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, coşkulu kalabalığı işaret ederek; “Beykoz, zaten kararını vermiş' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün İstanbul Avrupa Yakası'nda gerçekleştirdiği mitinglerin ardından

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meydanı’nda binlerce Beykozluya hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, coşkulu kalabalığı işaret ederek; “Beykoz, zaten kararını vermiş’ dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün İstanbul Avrupa Yakası’nda gerçekleştirdiği mitinglerin ardından, bugünde Anadolu Yakası’ndaki mitinglerine Beykoz’dan start verdi. Belediye Meydanı’nda toplanan binlerce Beykozluya hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu coşkulu kalabalığı işaret ederek; “Beykoz, zaten kararını vermiş’ diyerek Beykoz’a metro ve hizmetlere devam sözü verdi.  

Beykoz mitingine Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun yanı sıra; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayları katıldı.

Mustafa Gürkan: Daha büyük Türkiye, daha büyük İstanbul!

Mitingin ilk konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Gürkan; “Beykoz, bugün büyük bir bayrama hazırlık yapıyor. 2011’de de bu meydan da yine böyle bir coşkulu kalabalıkla beraber büyük sonucu hep beraber karşılamıştık. Biz yaklaşık 2,5 aydır sahalardayız. Gerek Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gerek Başbakanımız, gerek bizler hep şunu söyledik: Kardeşliğin arttığı daha büyük bir Türkiye, daha büyük bir İstanbul, daha büyük Beykoz… İnşallah 7 Haziran da Sayın Başbakanımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan çok güçlü bir selam göndereceğiz” dedi.

Yücel Çelikbilek: Beykoz, yeniden bir tarih yazacak!

Daha sonra sözü alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi: “Beykoz bugün bir tarih yazacak. 2011’de hatırlarsanız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrınıza bastınız ve bir tarih yazdınız. Bugün yine Anadolu’nun ilk stardını buradan veriyoruz. Değerli Başkanımız, Genel Başkanımız Ahmet Davudoğlu Bey sizlere hitap edecek. Rabbim çıktığımız bu yolun mübarek olmasını diliyorum. Ülkeye, millete iyilikler getirsin diliyorum”.

Kadir Topbaş: Beraber farklı bir İstanbul’u ve Beykoz’u ortaya çıkardık!

İBB Başkanı Kadir Topbaş ise, ‘İstanbul seninle gurur duyuyor’ sloganları ile Beykozlular tarafından karşılandı. Coşkulu kalabalıktan ötürü öncelikle memnuniyetini dile getiren Topbaş, konuşmasının devamında şunlara yer verdi: “Yarınlarımızı birlikte hazırlıyoruz. Makus tarihi yıkıyor, yeniden Türkiye’yi, güzel İstanbul’u, güzel Beykoz’u birlikte hazırlıyoruz. Artık dünyada ezber bozan bir Türkiye var. Hamdolsun, milletten aldığımız gücümüzle İstanbul çok farklı noktaya geldi. Dünya artık İstanbul’u, Türkiye’yi konuşuyor. Milletçe el ele verdik ve başarılara birlikte imza atmaktayız…Farklı bir İstanbul’u ve Beykoz’u ortaya çıkardık. Daha yapacak çok işimiz var. Düşün Beykoz’da metrodan bahsediyoruz, hayal bile edilemezdi. Çocukken hatırlarım, Beykoz’a geldiğimizde yatıya kalmamız gerekirdi. Ama bugün çok farklı bir Beykoz’u Yücel Çelikbilek kardeşimle birlikte, sizlerle birlikte hazırlıyoruz”.

Ahmet Davutoğlu: Beykoz’da konuşmak bizim için enerji ve gurur kaynağıdır!

Başbakan Ahmet Davutoğlu’da, alkışlar ve sloganlar eşliğinde sözü aldı. Coşku içindeki Beykozlulara hitap eden Başbakan Davutoğlu, ‘Beykoz seninle gurur duyuyor’ sloganına  ‘Bizde Beykoz’la gurur duyuyoruz’ şeklinde cevap verdi ve şunları söyledi: “Beykoz’da konuşmak bizim için her zaman bir gurur ve enerji kaynağıdır. Muhabbetle gözlerimizin içine baktığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Beykoz 7 Haziran için kararını vermiş! Ben daha konuşmadan Beykoz hazırız, diyor. Aziz Beykozlular, Türkiye 7 Haziran’da büyük bir seçime gidiyor. 12 yıllık kazanımlarımızın devam edip etmeyeceğini bu dönemeçte hep beraber göreceğiz. Onun için meydanlardayız. Onun için şu anda 73 ilde 97 miting yaptık. Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızla buluştuk. İnşallah Cumartesi akşamı 81 ili de gezmiş, vatandaşlarımızla buluşmuş olacağız. Başka herhangi bir parti var mı 81 vilayete gidebilen? Onlar şimdi bir kısmı Batı’da sahil kısmında dolaşıyor Kılıçdaroğlu, bir kısmı İç Anadolu’da, bir kısmı da Doğu’da, Güneydoğu Anadolu’da. Türkiye’nin tamamını kuşatan tek parti AK Parti! İnşallah bugün Beykoz’dan başlayıp, 8 miting yapacağız. Ülkemizi 12 yılda dünyanın en önemli gücü haline getirdik. 12 yıl önce IMF kapısında bekleyen Türkiye yok artık; onurlu, başı dik bir şekilde dolaşan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin al bayrağı var”.

Onlar paralelcilere, vesayetçilere yürür; biz milli iradeye yürürüz!

“Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür” diyen Başbakan Davutoğlu; “Şimdi baktılar, tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar. Tek tek iktidar iddiasında bulunamıyorlar. Üçü birden toplandı. Hep beraber arkalarındaki paralelcilerle, Kandil’de, DHKPC ile karşımıza çıkıyorlar. Biz bunların hepsinin hesabını toptan görür müyüz? Hepsine birden bir ders verir miyiz? HDP Eş Başkanı buralara gelip özgürlükçülükten bahsediyor, sonra Doğu’da, Güneydoğu’da milleti, halkı tehdit ediyor. 7 Haziran’da eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış, kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız? 2002’den bu yana her türlü tuzağı kurdular. Kurucu genel başkanımız, kurucu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı siyaset yasaklısı yaptılar. Bizi durdurabildiler mi? Daha sonra 2007’de e-muhtıra verdiler. Zannettiler ki o zaman 12 Mart’ta olduğu gibi Başbakan şapkasını alır gider. Ama bu sefer Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başbakan, dimdik durdu mu? AK Parti bu muhtıralara karşı çelikten bir duvar oldu mu? Bizi durdurabildiler mi? Daha sonra partimizi kapatmak istediler. Peki, AK Parti’yi kapatabildiler mi? Biz bu eylemler karşısında herhangi bir kanun dışı fiile girdik mi? Bekledik Anayasa Mahkemesi kararını. Şimdi HDP’liler milletin huzurunda, milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar. Biz o tehditlere boş bırakır mıyız? Baktılar olmuyor, Gezicileri, Vandalları meydana çıkarttılar. 2013 Mayısı’nda 2 sene önce bütün İstanbul’da anarşi çıkarıp, şiddet, terör estirdiler. Peki biz teslim olduk mu? Bizi yolumuzdan çevirebildiler mi? Sonra bunlarda olmayınca 17-25 Aralıkta paralel çeteyi devreye soktular. Pensilvanya’dan Türkiye’yi idare etmeye kalkanlara bu meydanları bıraktık mı? Şimdi son şansları olarak hepsi toplanıp bir araya gelmiş. AK Parti’ye meydan okuyorlar. İşte burası Beykoz Meydanı, işte burası er meydanı, burası siyaset meydanı. Biz 7 düvele boyun eğmemişiz, bu altılı çeteye meydanı bırakır mıyız? Biz karşımıza çıkan uluslararası lobi merkezlerine, tehditlere boyun eğmemişiz, bunlardan çekinir miyiz?” dedi.

Beykoz her şeye layık!

Başbakan Davutoğlu, son olarak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Şimdi kanatlarımızı kırmak istiyorlar. Söyleyin şimdi; kartalların kanatları kırılır mı? Biz yükseklere, ufuklara yürüyoruz. Bizi engelleyebilirler mi? Osmanlının, Selçuklunun mirasını korumaya var mısınız? Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyanın en güçlü 10 devleti yapmaya var mısınız?…Cumhurbaşkanımıza da buradan bir selam gönderelim. Onu hedef alan bizi hedef almıştır. Ona yönelen her tehdit bize yönelmiştir. Onun 12 yıllık mirası üzerinde, onun 12 yıllık başarı hikayesi üzerinde, Cumhurbaşkanlığına taşıdığı miras yönünde şimdi ikinci yarı başlıyor. Yükselen Türkiye’nin ikinci yarısına, istikrara var mısınız? Doğru karar AK Parti! İstanbul’daki sorunları, Beykoz’daki mülkiyet sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. İstanbul büyümeye devam ediyor. İnşallah en büyük havaalanını İstanbul’umuza yapıyoruz. Beykoz’a çok büyük hizmetler yapacağız. Kanal Riva’yı tamamlıyoruz. Kanuni Sultan Süleyman Ormanı’nı belediyemize devrediyoruz. Teleferik hattı kuruyoruz. Beykoz’a hayırlı olsun. Şimdi Kemal şu anda hayal kurmakla meşgul. Vakti olursa hayal oyunlarını bırakıp gelir buraya. Beykoz’a metroda gelecek inşallah. Beykoz her şeye layık!”.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Beykoz’daki mitinginin ardından halkı selamlayarak alandan ayrıldı.

Beykoz Ahmet Davutoğlu'nu bağrına bastı… VİDEO
Bizi Takip Edin