Beykoz AKDEM de Engelsiz Yaşam Fuarında

Beykoz Aile ve Kadın Destekleme Merkezi (AKDEM), Cumhurbaşkanlığı himayesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen “Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF EXPO 2022”de (1-4 Aralık) yerini aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Fuar Alanında bu yıl 12.si düzenlenen “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi EYAF EXPO 2022”, 100’ü yerel yerel yönetim olmak üzere 200 firma, kurum ve özel sektör temsilcisinin  katılımıyla engellilerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik yenilik ve hizmetlere öncülük edecek.

Beykoz AKDEM

AKDEM STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Beykoz Aile ve Kadın Destekleme Merkezi (AKDEM), 4 sürecek fuar kapsamında, merkez bünyesinde sağlık, sanat ve eğitim alanında ilçedeki engellilerin hayatına dokunan rehabilitasyon hizmetlerinin tanıtıldığı büyük bir stant açtı.

AKDEM

Merkezde eğitim alan engelli bireylerin, Mutfak Atölyesi, Tarım Atölyesi, Seramik ve Ebru Atölyesi’nde uzman eğitmenlerle birlikte yaşam becerilerini sergilediği stantta ilk günden itibaren ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Beykoz Engelsiz Yaşam Fuarı

BAŞKAN AYDIN FUAR ALANINI GEZDİ

Fuarın 2. gününde alanı ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçedeki engelsiz yaşam becerilerinin sergilendiği AKDEM standında vatandaşlarla bir araya geldi, fuar paydaşlarının hizmetlerini inceledi.

AKDEM standında gelen ziyaretçiler ise, görevlilerden merkezde verilen hizmetler hakkında bilgi alırken, uzmanlar eşliğinde ebru yaptı, toprağa çiçek fidesi dikti.

Beykoz Belediyesi

BEYKOZ’UN MOZART’I YUNUS ALKIŞ ALDI

Dünyaca ünlü besteci Mozart’la aynı müzik kulağına sahip olduğu için “Beykoz’un Mozart’ı” olarak adlandırılan otizmli Yunus Yazar da fuarda verdiği konserle alkış aldı.

Müziğiyle engelsiz yaşam çağrısında bulunan Yunus Yazar, ziyaretçilere farkındalık konusunda ilham oldu.

Engelsiz Yaşam Fuarı

20 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Alanında dünyada 6. büyük organizasyon olan “Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF EXPO 2022”ya yaklaşık 20 ülkeden 20 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari çalışmalar, rehabilitasyon hizmetleri, kentsel düzenleme ve faaliyetlerini paylaşmalarına imkân sunan fuar, kamu ve özel sektör arasında yeni işbirliklerine zemin hazırlayacak.

Engellilere yönelik son teknolojik gelişmelerin görücüye çıkacağı alanda, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşim artırılarak sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek verilecek.

Fuar süresince alanı yaklaşık 20 ülkeden 20 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

.

.

Beykoz AKDEM de Engelsiz Yaşam Fuarında
Bizi Takip Edin