Beykoz AKDEM ile sevgiyle hayata katılıyorlar

Beykoz Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM)’de sevgi dolu bir ortamda el sanatlarından müziğe farklı branşlarda ücretsiz atölye eğitimleri ve sağlık hizmetleri alan engelli çocuk ve gençler, özgüvenli ve mutlu bireyler olarak hayata katılıyor.
  • 9.01.2024 19:13:57

Beykoz Belediyesi tarafından “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” hedefiyle ilçedeki engellilere yönelik ilk kapsamlı yaşam merkezi olarak kurulan Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), nitelikli eğitimleri ve destekleyici sağlık hizmetleriyle birçok engelli çocuk ve gencin hayatına dokundu.

HER BİRİ BAŞARI HİKAYESİ YAZDI

İlçedeki dezavantajlı çocuk ve gençleri güvenle sosyal hayata katmak için 2021 Haziran ayında “Beykoz’da Sevgi Var, Engel Yok” sloganıyla kapılarını açan AKDEM’de bugüne kadar 20 bin 800 kişi, 43 bin seans hizmet aldı.

Aileleriyle birlikte merkeze düzenli gelen çocukların her biri, alanında uzman eğitmenler eşliğinde katıldıkları atölye çalışmalarının yanı sıra aldıkları profesyonel sağlık hizmetleriyle başarı hikâyesi yazdı.

MUTLULUK VE ÖZGÜVEN VEREN ATÖLYELER

Merkezde, Zanaat Atölyesi, Mutfak Atölyesi, Tarım Atölyesi, Müzik Atölyesi, Halk Oyunları ve Spor Atölyesi olmak üzere 6 farklı branşta verilen eğitimlere gelen çocuk ve gençler yetenekleri geliştikçe özgüven kazandı.

Zanaat Atölyesi’nde ustalarla birbirinden güzel el sanatları ürünlerine imza atan çocuklar, Mutfak Atölyesi’nde şeflerle tezgâh başına geçerek leziz yiyecekler üretti.

Tarım Atölyesi’nde katılımcılar toprak ve doğayla buluşurken, Halk Oyunları ve Müzik Atölyesi’ne gelenler müzik aleti çalmanın sevincini yaşadı.