Beykoz Aquapark'la su turizmine açılıyor

Beykoz, ilçeyi turistler için çekim merkezi haline getirecek içinde birbiriden renkli eğlenme ve dinlenme tesislerinin yer aldığı Aquaparkla su turizmine açılıyor.

Göksu Mahallesi’nde yapım hazırlıkları devam eden, Karlıtepe Seyir Terası ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz, ilçeyi turistler için çekim merkezi haline getirecek içinde birbiriden renkli eğlenme ve dinlenme tesislerinin yer aldığı Aquaparkla su turizmine açılıyor.

Göksu Mahallesi’nde yapım hazırlıkları devam eden, Karlıtepe Seyir Terası ve Kılıçlı Film Platoları Projesi’nden sonra ilçenin önemli turizm yatırımları arasında yerini alan Aquapark ilçeye sosyal hareketlilik de kazandıracak.

Beykoz’un gelişen turizm vizyonuna uygun olarak kurulacak olan ve tatil yörelerindeki benzerlerini aratmayan proje ile ilçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının artması bekleniyor. 

İlçenin eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra bundan böyle önemli turizm yatırımlarıyla da anılacağını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Yeni okullar, sağlık merkezleri, üniversiteler, oteller ve sosyal tesislerle karşımızda her açıdan değişen ve gelişen bir Beykoz var. Karlıtepe Seyir Terası, Kılıçlı Film Platosu, Küçüksu Mesiresi’nin yanı sıra Göksu’da kurulacak olan Aquapark ilçenin turizm vizyonuna güç katacak. Beykoz artık insanların yaşamak için yarıştığı her açıdan tercih edilen bir ilçe olacak” dedi. 

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu onayıyla ve Yap-İşlet-Devret Modeliyle yaptırılacak proje havuzlar, birbirinden cazip eğlence ve dinlenme tesislerini  bünyesinde barındırıyor.  

2 yıl içinde hayata geçmesi planlanan Aquapark yüklenici firma tarafından 28 yıllığına işletecek.  

Aqua Park Projesi’nde yer alan havuz ve tesisler şöyle:

Havuzlar

Dinlenme Havuzu 

Çocuk Havuzu

Sosyal Tesis Açık Havuzu

Dalga Havuzu 

Animasyon Havuzu

Tembel Nehir

Kaydıraklar

Sosyal Tesisler

A la Carte Restaurant

Kapalı Havuz Fitness Center
Hamam
Sauna
Spa
Masaj
Solarium
Buhar Banyosu
Şok Havuzu
Squash

Açık/Kapalı Otopark

Beykoz Aquapark'la su turizmine açılıyor
Bizi Takip Edin