Beykoz Ardahanlılar Derneği (ARDA-DER) açıldı

Bayram Ulusoy başkanlığındaki Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği resmen açıldı.

20 Mayıs 2012 tarihinde kongresini yapmasının ardından Bayram Ulusoy başkanlığında yeni yönetimini belirleyen Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARDA-

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayram Ulusoy başkanlığındaki Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği resmen açıldı.

20 Mayıs 2012 tarihinde kongresini yapmasının ardından Bayram Ulusoy başkanlığında yeni yönetimini belirleyen Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARDA-DER), Kavacık’taki merkez binasının resmi açılışını yaptı. Açılışta yapılan konuşmalarda, “Kars, Ardahan, Iğdır Yardımlaşma Derneği” ile birleşme yönünde talepler dile getirildi.

Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Meclis üyeleri Nevzat Oral, Nusret Yılmaz ve Yalçın Çolak, BDP Başkan Yardımcısı Menderes Kaya, CHP Yönetim Kurulu üyeleri, OFD Başkanı Saniye Efe ile Yönetim Kurulu üyesi Serap Beşer, Beykoz İl Dernekleri Dönem Başkanı Ali Kemal Kılıç, Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik, Kars- Ardahan köy dernekleri başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, bölge sanatçıları, çok sayıda davetli ve vatandaşın katıldığı açılışın sunumu, ARDA- DER Yönetim Kurulu üyesi Alaattin Kılıç tarafından yapıldı.

Bayram Ulusoy: Beykoz’a ve Ardahan’a katkımız ne olabilir?

Açılış konuşmasını yaparak, misafirlerini selamlayan ARDA-DER Başkanı Bayram Ulusoy,   “ bizler Beykoz’da yaşayan Ardahanlılar olarak, bir yandan yaşadığımız Beykoz’a, diğer yandan da Ardahan’a katkımız ne kadar olabilir noktasında yeniden bir arada olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Beykoz’da yaklaşık 25 bin Ardahanlı yaşıyor

Beykoz’da yaklaşık 25 bin civarında Ardahanlı vatandaşın yaşadığını belirten Ulusoy, “bunun küçümsenecek bir sayı olmadığını” ifade etti. Dernek Başkanı, “ böylesi bir potansiyelin var olduğu mesajını gerekli yerlere verebilirsek, ne mutlu! Sorunlarımızın üstesinden ancak bu şekilde gelebileceğimize hep birlikte inanmamız ve birbirimize güvenmemiz gerekmektedir” dedi.

Keyfî olarak metropollere gelmedik!

Bayram Ulusoy, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ Topraklarımızdan kopup gelmek zorunda kalan bizler, keyfi olarak bu metropollere gelmedik. Ardahan en çok göç veren illerimizden biridir. Artık Beykozlu’yuz ama hiçbir zaman Ardahanlı olduğumuzu unutmayacağız. Kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak, çocuklarımıza bu kültürü miras bırakmak zorundayız. Ardahan ekonomisine destek verme gayesi ile çeşitli etkinliklere de imza atmak zorundayız. Ne kadar gitmesek de, projeler üretmek ve Ardahan’a destek olmak zorundayız. Maddi ve manevi katkılarımız ile desteğimizi vermek zorundayız. El ele, sırt sırta verdiğimiz takdirde, hem Beykoz’a, hem de Ardahan’a katkımız olacaktır.”

“ Her şey Ardahan için”

Konuşmasının devamında, her dernek üyesinin gücü oranında bu oluşuma destek vermesi talebinde bulunan Dernek Başkanı, “ dernekçilik gönül işi; bunu ancak sırt sırta vererek başarabiliriz” dedi.

Derneklerinin amacını, “ sosyal ve kültürel dayanışma, öğrencilere burs, dul ve yetimlere sahip çıkmak, genç kuşaklara Ardahan’ı tanıtmak, Ardahan’ın yurt içi ve yurt dışında tanınmasını sağlamak, Beykoz’un gelişmesine Ardahanlılar olarak katkıda bulunmak” olarak sıralayan Bayram Ulusoy, “ el birliği ile Ardahan’ımızı en fakir il görünümünden kurtarmalıyız. Biz güçlü olursak, hükümetlerden de destek almamız o derece kolaylaşacak” ifadesini kullandı. Dernek Başkanı, konuşmasını, “ Her şey Ardahan için!” sözü ile noktaladı.

Adem Sefer: Beykoz’da bir aile gibi yaşıyoruz!

Bayram Ulusoy’un ardından ise AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer söz aldı. Sefer, konuşmasının başında ARDA-DER’in yeni Yönetim Kurulu’nu tebrik etti ve “ yenilenen bir yönetim ile birlikte inşallah Beykoz’umuzda Ardahan’ın sesini duyuracaklar” dedi.

Sivil toplum örgütlerinin çok önemli olduklarını ifade eden Adem Sefer, Beykoz’da 81 ili temsil eden insanların olduğuna işaret etti. Beykoz’un birlik ve beraberlik noktasında İstanbul’un diğer ilçelerinden çok farklı olduğunu belirten Sefer, “ Beykoz’da bir aile gibi yaşıyoruz ve bununla da iftihar ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Aslımızı hiçbir zaman inkâr etmeyeceğiz!

AK Parti İlçe Başkanı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şu hiçbir zaman unutulmamalı ki, bizim üst kimliğimiz Beykoz olacak ama aslımızı hiçbir zaman inkâr etmeyeceğiz. Kültürümüzü Beykoz’da yaşatmamız lâzım çünkü ne kadar çok kültürü yaşatabilirsek, Beykoz’un da zenginliği bu anlamda artacaktır.”

Gönlümüz, Ardahanlılar’ın tek ses olarak birleşmesinden yana

Adem Sefer, konuşmasının devamında ise Beykoz’da halihazırda faaliyetlerini sürdürmekte olan Kars Ardan Iğdır Yardımlaşma Derneği’ne atıfta bulunarak, “şu anda iki farklı derneğimiz var. Benim gönlüm ikisinin birleşmesinden yana. Çünkü biz zaten zamanından beri hep tek sesiz. Tek ses olarak birleşmesi ve birlikte hizmet etmesini arzuluyorum. Çünkü birlikten güç doğar. İnanıyorum ki, ilerleyen süreçte bu birliktelik sağlanacaktır. Beykoz’a ve Kars, Ardahan ve Iğdırlılık’a da yakışan budur” dedi.

On bölge sanatçısı hazır bulundu

İlçe Başkanı Adem Sefer’in ardından ise BDP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Menderes Kaya, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Nusret Yılmaz, İstanbul Ardahan Kültür Evi Derneği Başkanı Tuncel Dağ, Hoçvan Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Turgay Zorba, Beykoz İl Dernekleri Dönem Başkanı Ali Kemal Kılıç ile Ardahanlı sanatçılar söz alarak, duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Açılışta hazır bulunan on bölge sanatçısının yörelerine ait türküleri seslendirmesi ise güne ayrı bir renk kattı.

Yapılan konuşmaların ardından, ARDA- DER Yönetim Kurulu üyeleri, davetli misafirleri ile birlikte basının objektifine poz verdiler. 

ARDA-DER Yönetim Kurulu (ASİL) şu isimlerden oluşuyor:

Bayram ULUSOY, Alaattin KILIÇ, A. Erol GÖKÇEK, İbrahim BEŞLİ, Gıyasettin ATEŞ, Hakan ÇELTİK, Oktay ARICA,   Efendi KAPLAN, Ali Rıza AVŞAR, Zuhal ŞİRİN, Suna KAYA, Salih MAVZER, Önder ÖZER, Murat DEMİR, Ersin SEZER.                    

Haber: Arzu Başlantı

Beykoz Ardahanlılar Derneği (ARDA-DER) açıldı
Bizi Takip Edin