Beykoz Arena için geri sayım başladı

Seyrantepe Arena’dan sonra 43 dönümlük arazi üzerine kurulacak 10 bin kişilik dev kompleks 'Beykoz ARENA' için geri sayım başladı.

2012 Spor Başkenti İstanbul’un sportif cazibesine yenilik kazandıracak proje Beykoz Belediyesi tarafından..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seyrantepe Arena’dan sonra 43 dönümlük arazi üzerine kurulacak 10 bin kişilik dev kompleks ‘Beykoz ARENA’ için geri sayım başladı.

2012 Spor Başkenti İstanbul’un sportif cazibesine yenilik kazandıracak proje Beykoz Belediyesi tarafından hazırlatıldı. 43 dönüm arazi üzerine kurulacak dev spor kompleksinde tribünleri tamamen kapalı 10 bin kişilik stad, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak 2500 kişilik kapalı spor salonu ve tam olimpik yüzme havuzu ile yürüyüş ve koşu parkurları, yüzme havuzları, restaurantlar ve kafeteryalar yer alacak.

Sportif markaya katkı sağlayacak

Kompleksin her salonu ve tesisi için ayrı otoparklar oluşturulacak. Projede engelliler için standartlara uygun alanlar inşa edilecek. Beykoz Arena’nın İstanbul’a değer ve cazibe katacağını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Tüm İstanbullular’a açık olacak Beykoz Arena, 2012 Spor Başkenti İstanbul’un en büyük yatırımlarından biri olacak” dedi.

İlçeye cazibe ve enerji katması planlanan projeyle İstanbullular ve Beykozlular, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin tesis ve stadlarındaki rahatlık ve konfora kavuşacak.

Kompleksin her salonu ve tesisi için ayrı ayrı otoparklar oluşturulacak projede ayrıca özürlüler için çağdaş standartlara uygun alanlar yer alacak.

Projesi tamamlanan ve çok yakında inşaatına başlanacak dev kompleksle önemli bir istihdam alanı da oluşturulması düşünülüyor. İnşaat aşamasında ve diğer aşamalarda çeşitli iş imkanları yaratacak olan tesis, Beykoz Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alıyor.

Beykoz Arena’nın ilçeye ve İstanbul’a çok büyük değer ve cazibe katacağına değinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşlarımızın ve tüm İstanbullular’ın kullanımına açık olacak tesisin uluslararası sportif markamıza da katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Çelikbilek, 2012 Spor Başkenti İstanbul’un en büyük yatırımlarından biri olacak projenin, 2013 Spor Başkenti adayı Beykoz’a hayırlı olmasını diledi.

Beykoz Arena için geri sayım başladı
Bizi Takip Edin