Beykoz basınından Aydın Düzgün’e zor sorular

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve beraberindekiler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yerel basın mensuplarıyla buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Toplantıya, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Füsun Sökmez, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz, İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Gül, Meclis Üyeleri Cemal Yavuz ve Şefik Yavuzyılmaz ile basın temsilcileri katıldı.

Günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmaların ardından tüm basın mensuplarının gününü tebrik eden heyet, gündemi değerlendirerek soruları yanıtladı.

Beykoz basınından Aydın Düzgün’e zor sorular

CHP VE İBB ELEŞTİRİLDİ

Toplantıda genel olarak, CHP Beykoz Teşkilatı’nın basın ile olan ilişkilerine yönelik eleştiriler yapıldı, toplantılara ve saha çalışmalarına basının neden çağırılmadığı soruldu.

İBB’nin Beykoz’a hizmet üretmemesinin de sık sık eleştirildiği toplantıda, bin bir emekle basılan gazetelerin ilçe başkanlığında yerlere serildiği ve bunun İlçe Başkanı’nın eksikliği olduğunu yönünde eleştiriler yapıldı.

“HOŞGELDİN DİYEMİYORSANIZ BAŞKANLIK YAPMAYACAKSINIZ”

Çoğu habere ve toplantıya basının davet edilmediği için fotoğrafları internetten alarak yayınladığı iletilerek, “Bizim size duyduğumuz saygıyı siz de bize duyun. İlçeye gittiğimizde, İlçe Başkanı odasından çıktığında bir hoş geldin bile alamıyoruz. Bu bir tavır mıdır dalgınlık mıdır? Ayıp oluyor. Türk milleti geleneksel olarak kapısına geleni tanrı misafiri olarak görür. Kavgalı bile olsanız hoş geldiniz demelisiniz. Diyemiyorsanız o ilçe başkanlığını yapmayacaksınız.” denildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı

“İMAMOĞLU’NA SÖYLEYECEK ÇOK ŞEYİM VAR”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na değinen basın mensubu, “İmamoğlu ile biz daha tanışamadık. Bir Beykozlu olarak İmamoğlu’na benim söyleyecek çok şeyim var. Çünkü çok iddialarla geldi. AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Bey’in önceki gün yaptığı tespit doğru. İBB Başkanı Beykoz’da halkla dokunan hiçbir şey yapmadı. CHP Meclis üyeleri bize yazılar yolluyorlar, tretuvarları (kaldırım) eleştiriyorlar bir bakıyoruz Sultaniye Parkı’nda İBB tretuvar yapıyor. Ne lüzumu var.” dedi.

Beykoz basınından Aydın Düzgün’e zor sorular

CHP HEYETİNE ZOR SORULAR

Daha sonra, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e ve CHP heyetine, 2019 yılından itibaren Beykozlu vatandaşların vergilerinden elde edilen ve ilçeye yatırım yapması için İller Bankasından İBB’ye aktarılan 230 milyon liranın karşılığında Beykoz’da hangi hizmetlerin yapıldığı soruldu.

4 Şubat 2022’de Çubuklu’daki Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret ederek mahalleliyle bir araya gelen İBB Başkanı İmamoğlu’nun ziyaretinden ardından tam 11 ay geçmesinin ardından Çubuklu’daki kentsel dönüşümün son durumu hakkında bilgi istenip, bu toplantılarının kapalı kapılar ardında yapılması ve basının davet edilmemesi eleştirildi.

CHP heyetine, Beykoz’un köylerinden Kavacık’a kadar çalışan hatların son durağının “Sultaniye” olması nedeniyle vatandaşlar çifte mağduriyet yaşadığı ve bu kadar şikâyete rağmen sorunun neden çözülmediği soruldu.

Beykoz basınından Aydın Düzgün’e zor sorular

MERKEZ ATIKSU ÇALIŞMASI

Soruların ardından, Beykoz’un dünyanın en güzel yeri olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Aydın Düzgün, Beykoz Merkez’de İBB tarafından başlatılan fakat durdurulun atık su artıma çalışmasına değindi. Düzgün, “Yapılmasını şuan doğru bulmadım. Çünkü trafik kapanacak ve seçim öncesi çok ciddi bir handikap yaratacak.” dedi.

KREŞ SORUNU

Düzgün, kreş konusuna değinerek, CHP olarak en çok istediklerini fakat bir türlü başaramadıklarını bir proje olduğunu belirtti. Yenimahalle’deki İBB’nin yerine neden kreş yapılmadığını sorusuna yönelik cevap veren CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, “Yenimahalle’de yol sorunu var. Oraya kreş yapılması için özel araziye girilmesi gerekiyor. Bu bir engel.” dedi.

Beykoz basınından Aydın Düzgün’e zor sorular

İMAMOĞLU BEYKOZ’A NE YAPTI?

“3,5 yılda İmamoğlu Beykoz’da ne yaptı?” sorusunu yanıtlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, hizmetleri, Riva Deresi temizliği, Göksu Deresi temizliği, Anadolu Hisarı restorasyonu, İSKİ altyapı çalışmaları, yol bakım çalışmaları, Burunbahçe Sahil Düzenlenmesi, Akbaba Çocuk Parkı, Çubuklu Vapur İskelesi Kafe, Göksu Feza Gürsey Kütüphanesi, Anadolu Kavağı Sahil Düzenlemesi, Paşabahçe Vapuru’nun yapılması, çiftçiye fide desteği şeklinde sıraladı ve “İBB’nin bir şey yapmadığına çok katılmam. Daha çok şeyler yapacak ama asıl istediğim kreş. O yapılana kadar bana da sorarsan hiçbir şey yapmadı sayacağım. Çünkü kadınlarımız için, mahallelerimiz için çok önemli.” dedi.

“SULTANİYE” SORUNU ÇÖZÜLECEK Mİ?

Köylerden kalkan otobüslerin son durağının “Sultaniye” olması nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu sorusunu yanıtlayan Ayın Düzgün, “İki tane köy muhtarı köyden Kavacık’a giden servislerin az olduğunu söylemiş. İETT Daire Başkanı ve 8 müdür ile toplandık. Bu sorunu söylüyoruz. Şöyle bir şey sundular, biz köylerde 3 araba kaldıracağımıza 6 araba kaldırdık. Vatandaş için okullar için daha iyi bir şey dedi ama indi bindi insanların canını sıkıyor. Asıl sorun ne biliyor musunuz? Halk otobüslerini bünyelerine almaları erken oldu. Şimdi halk otobüsleri arıza çıkarıyor ve 3 sefer yapması gerekirken 1’e düşüyor.” dedi.

Beykoz basınından Aydın Düzgün’e zor sorular

PM ÜYESİ SÖZ VERDİ

PM Üyesi Sevgi Kılıç ise önümüzdeki hafta köy muhtarıyla bizzat görüşüp, İSKİ Müdürü Oğuz Kaya ve İETT Koordinatörlüğüne durumu aktaracağını, onlardan aldığı bilgileri de aktaracağının sözünü verdi.

ÇUBUKLU KENTSEL DÖNÜŞÜM

Çubuklu Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında konuşan Aydın Düzgün, “Hazırlıklar tamam. Yalnız sıkıntılı bir konu var. Bakanlık onayı gerekiyor. Vatandaşların en ufak bir şeyi yok. Burada davulla zurnayla olacak kentsel dönüşüm.” dedi.

Sevgi Kılıç ise “Ekrem Başkanımız geldikten sonra proje hızla oluşturuldu. 3 Ekim’de vatandaşlarımızla buluşma gerçekleştirdik. Yüzde 95 bandında uzlaşma sağlanmadan asla bir şey yapılmayacak.” dedi.

Düzgün ve beraberindekiler, bu toplantıya basın mensuplarının neden çağrılmadığı yönünde eleştiriler aldı ve bu konudaki eleştirilere hak verdiklerini söylediler.

Karşılıklı görüş alışverişi ve sohbet eşliğinde devam eden toplantı, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

.

.

Beykoz basınından Aydın Düzgün’e zor sorular
Bizi Takip Edin