Beykoz başkan adayı Sipahioğlu startı verdi

Beykoz Spor Kulübü Başkan Adayı Atilla Sipahioğlu, kulüp tarihinin en önemli simgelerinden olan Kelle İbrahim’in kabrini...

Beykoz başkan adayı Sipahioğlu startı verdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Spor Kulübü Başkan Adayı Atilla Sipahioğlu, kulüp tarihinin en önemli simgelerinden olan Kelle İbrahim’in kabrini ziyaret ederek geleneksel anlarından birine imzasını attı.

Beykoz Spor Kulübü Başkan Adayı olan Atilla Sipahioğlu, olağanüstü kongre sürecinde çalışmalarına devam ederken, beraberinde yol yürüdüğü arkadaşları ve tribün temsilcileri ile birlikte Yalıköy Gazi Yunus Mezarlığında bulunan Kelle İbrahim’in kabri ziyaret etti, dualarını simge ismin ruhuna hediye eyledi.

“GELENEKLERİ GERİ GETİRMEK İÇİN İLK ADIMIZI ATTIK”

Ziyaret sonrasında beraberindekiler ile gelinen nokta ile ilgili bir istişare toplantısı yapan ilişkin açıklamalarda bulunan Atilla Sipahioğlu Kelle İbrahim’in manevi havasını teneffüs ettiklerini söylerken, “Uzun yıllardır sadece birkaç kez ziyaret edilen Kelle İbrahim’in kabir ziyareti Beykoz Spor Kulübü’nde her sezon başında geleneksel hale gelmekteydi. Yıllar zarfında kulüp olarak hem maddi, fiziki hem de manevi anlamda değerlerimizi unutturan bir yönetim anlayışlarının muhatabı olundu. Bu nedenle çıkmış olduğumuz bu yolda bu gelenekleri geri getirmek için ilk adımımızı da burada atmış, başlatmış olduk. Kelle İbrahim’in ruhu şad mekânı cennet olsun.” diye konuştu.

“KULÜBÜ ÇIKTIĞI RAYDAN DOĞRU ROTAYA KOYMAK İSTİYORUZ”

Adaylığını açıkladıktan sonra Beykoz sakinlerinden çok farklı dönüşler aldığını ifade eden Atilla Sipahioğlu, “Tabi ki işimiz hiç de kolay olmayacak, yıllardır bir çöküş sürecinin muhatabı olmuş dibi görmüş, adeta bir enkaz ile karşı karşıya bulunmaktayız. Biz öncelikle Allah nasip ederse yeni dönemde kulübü çıktığı raydan doğru rotaya koymak istiyoruz. Çok sorulan bir soru da şu ki yönetim kurulunda kimler olacak? Maddi anlamda sıkıntıları ortadan kaldıracak bir kaynak olacak mı? Biz her şeyi hesap ederek yola çıktık. Kritik bir süreçteyiz. Bu süreçte hukuki anlamda da gereken desteği aldık. Beykoz Spor Kulübü’nün hiçbir üyesinin her ne bahane ile olursa olsun oy kullanma haklarına yönelik ne olursa karşısında olacağız ve bunun inceleme sürecini de başlattık. Öte yandan maddi açıdan bakacak olursak güçlü bir yönetim oluşturma çalışmalarında sona geldik gibi. Alternatif kaynaklar yaratma yolunda ciddi ve sevindirici gelişmelerin olduğunu da söylemek isterim. Bunları önümüzdeki günlerde ilçe kamuoyu ile de paylaşacağım.” şeklinde konuştu.

“ATTIĞIMIZ ADIM SONRASI ÇOK SAYIDA KİŞİ ARADI”

Beykoz Spor Kulübü ile ilgili ilçe sakinlerinde yıllardır oluşan memnuniyetsizliğin artık sona ermesi gerektiğini söyleyen Sipahioğlu, “Biz bir yol açtık ve çıktık. İlk günden itibaren o kadar güzel geri dönüşler almaktayız ki çok geniş bir küskün, kulübünden uzaklaşmış, değişimin olmayacağına inanmış bir kitle var. İşte atmış olduğumuz adım sonrasında bizleri çok sayıda kişi aradı. Beykoz Spor camiasının yakından tanıdığı birçok arkadaşımız, büyüğümüz yanımızda olduğu söyledi bu bize güç kattı. Birçok arkadaşımız kulüp üyeliği ile ilgili, kongre süreci ile ilgili yaşadığı şoku bize aktarıyor. Olağan kongre ve olağanüstü kongreye katılacak kişilerde aranan şartlar ortada. Kimse yanlış işlere yönelmesin, hukuki açıdan da önlemlerimizi almış bulunmaktayız.” dedi.

Beykoz başkan adayı Sipahioğlu startı verdi
Bizi Takip Edin