Beykoz Basketbol Takımı yine galip geldi

Beykoz Basketbol Takımı, konuk ettiği Beşas Takımı ile oynan mücadeleyi 46-43 galip kapattı.
  • 12.12.2022 00:00:00

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi (KBBL) B Grubunda mücadele eden Beykoz Basketbol Takımı evinde Beşas Takımını konuk etti.

Zorlu mücadelenin büyük bölümünü konuk takımın önde götürürken son periyotta toparlanır sarı siyahlı ekip maçı 46-43 galip kapattı.

Beykoz Basketbol müsabakaya Ezgi, Efsun, İlayda, Lara, Berra’dan oluşan bir beşli ile çıktı. Maçın ilk 3 dakikasından basket gelmezken 7.11 Dakika kala ev sahibi ekip Lara Karaman ile 2-0 öne geçti. Konuk takım ise ilk sayılarını Sude’nin faul atışları sonrasında buldu. Beşas takımı Sevda ile 4-2 öne geçiren basket sonrasında Kaptan Lara’nın 3’lük karşılık vermesi ile 5-4 geriye düştü. Beykoz bu bölümde son sayısına Efsun Çelik ile ulaşırken HDI Sigorta Beşas Sevda, Gizem, Gökçen, Sara dörtlüsü ile üst üste basketler kazanıp ilk periyotu 12-7 önde kapattı.

Beykoz Basketbol Takımı

İKİNCİ PERİYOTTA DA KONUK TAKIM ÜSTÜNDÜ

Sarı-Siyahlılar bu bölüme Mia ve Berna ikilisini de oyuna alarak giriş yaptı. Beykoz Basketbol ikinci periyoda Efsun Çelik’in basketi ile başladı. Zümrüt’ün kaydettiği 2 sayı ile farkı 12-11’e kadar geri çeken ev sahibi takım Sevda ve Gizem ikilisinin sayılarına karşılık vermekte zorlandı. Bu bölümde son basket Beykoz’dan İrem Beriş ile gelse de konuk takım devreyi 21-16 ile 5 sayılık avantajla kapattı.

Beykoz Basketbol Takımı

ÜÇÜNCÜ PERİYOT DENGELİ GEÇTİ

Müsabakanın 3.periyodunda oyuna Beşas başlasa da ilk basket Mia’nın üçlüğü ile geldi. Ardından İrem Beriş ile gelen basket sonrasında uzun sürenin ardından maça yine beraberlik geldi 21-21. Beykoz geri dönüş mü yapıyor derken Zümrür’ün katkısı ile gelen 2 sayı ile Boğaziçi ekibi öne de geçti 23-21. Konuk takımda Çağla’nın üst üste bulduğu basketler sonrasında Sevda’dan da gelen 2 sayılık karı ile bir anda HDI Sigorta Beşas Takımı yine farkı açtı 29-23. Beykoz Basketbol 3.periyotta Efsun Çelik’in etkili oyunu sonrasında bulduğu basketlerin ardından tek hanelik farkın ardından bölümü 32-31 önde kapattı.

Beykoz Basketbol Takımı

BEYKOZ SON PERİYOTTA İŞİ SAĞLAMA ALDI

Son periyotta ilk basket konuk takımdan Göçen ile geldi 33-32. Beykoz ise Zümrüt ile faul atışından tek sayı bulunca maça eşitlik geldi. Önce Efsun Çelik ardından Mia Draşkiçeviç ile gelen üçlüklerin ardından bir katkı da İrem Beriş’in ikiliği sonrasında ev sahibi takım bir anda 41-33 ile ilk kez 8 sayılık avantaja sahip oldu. Konuk takımın molası sonrasında Cansu’dan iki basket gelirken Beykoz buna Mia’nın faul atışları ile cevap verdi 42-37.

Beykoz Takımı Zümrüt Karahan ile faul atışından tek sayı çıkarırken, konuk takımdan Gökçen 2 sayılık faul atışı ile cevap verebildi 43-39. Maçın bitimine 1.16 Dakika kala Efsun Çelik ile faul atışından tek sayı ile maç 44-39 oldu. Konuk takım adına kazanılan faul atışından tek sayı çıkarken, maça noktayı koyan Basket Mia ile gelirken Beykoz Basketbol grup maçlarının ilk yarısını 3.galibiyeti ile kapatmış oldu.

Salon : Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler : Soner Türker, Beyhan Erbilgin, Ramazan Yeni

Beykoz Basketbol : Ezgi Küçüktaş , Pelinsu Alıcı , İrem Beriş 6 , Berra Gülen , Berna San , İlayda Kocatürk , Efsun Çelik 18 , Lara Karaman 5 , Zümrüt 6 Karahan, İrene, Elif, Mia 11,

Antrenör : Ömer Petorak

Beşas : Betül, Cansu, Ceren Yağmur, Çağla 6, Gizem 8, Gökçem Miray 11, İlayda, Pelin, Seda, Sevda 8, Simge, Sude 4, Şara 2, Cansu 4

Antrenör : Erdem Tunçluer

Periyotlar : 7-12, 16-21, 32-31, 46-43

.

İlgili Haberler