Beykoz Basketbol’dan TOFD’ye anlamlı ziyaret

Beykoz Basketbol Takımı, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’ni ziyaret etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi (KBBL) B Grubunda mücadele eden Beykoz Basketbol Takımı Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında bir ziyarette Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesine gerçekleştirdi.

Beykoz Basketbol'dan TOFD'ye anlamlı ziyaret

Beykoz Basketbol Kulübü Başkanı Cüneyt Pulant, Kulüp Menajeri Elmira Draskiçeviç, Takım Antrenörü Ozan Bayındır, Kondisyoner Melih Kıranbağlı ve Takım Sporcularının hazır bulunduğu konuklarını ağırlayan TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Beykoz Basketbol'dan TOFD'ye anlamlı ziyaret

Ziyarette TOFD çalışmaları hakkında bilgi aktarımında bulunan Şube Başkanı Saniye Efe, “Derneğimiz Engellilerin en kolay ulaşabileceği konumu ile diğer ilçelerden de pek çok kardeşimizin geldiği bir haline gelmiş durumda. Geriye dönüp baktığımızda yıllar içerisinde kendimizi de aşmış olduğumuzu görmek memnunluk verici. İlk kurulduğumuzda engelli ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye temini yönündeki çalışmalar mesaimizi alırken sonraları onları sosyal hayata daha da fazla katacak bir yolda takip ettik. Derneğimiz bünyesinde engelli kardeşlerimize değişik alternatifler içeren ki bunlar içinde Yağlı Boya Tablo yapımı, Bağlama, İngilizce, ve atölye üretimimiz ile ürün satışı gibi değişik aktiviteler, çalışma alanları açtık. Tabii ki ülke ve dünyada yaşanan Pandemi süreci bizleri de etkilemedi değil.” şeklinde konuştu.

Katılımcı sporcuların Dernek olarak en çok hangi yönde talebiniz olmakta yönündeki soruya cevap veren Başkan Saniye Efe, “Engelliler için en çok sorun ulaşımsızlık olmakta. Evinden rahat çıkabilen, cadde ve sokakları rahat kullanabilme durumu olursa gerisi zaten kolay. Evinden çıkamayan bir engelli bireyin sorunu çözülememiş ise sıkıntı orada. Biz ve diğer şubelere ulaşabilenlere zaten değişik alternatifler sunma imkanımız var. Yalnız şunu da söylemek gerekir ki yıllar içerisinde engellilere bakış açısı olumlu anlamda çok değişti. En başta haklarımızı öğrenebildik. Dernekçilik okulu olmayan bir görev ve hem öğrendik hem de öğrettik. Bu arada Beykoz Belediyesi başta olmak üzere kamu ve özel kurumlardan gelen desteklere teşekkür ediyorum.” dedi.

Beykoz Basketbol'dan TOFD'ye anlamlı ziyaret

Beykoz Basketbol Takımının ziyareti esnasında Tekerlekli Sandalye Basketbol sporu ile ilgilenen ve Pendik Takımında oynayan Alper Üçüncüoğlu’nun dernek merkezine gelmesi güzel bir tesadüf oldu.

Sarı-Siyahlı sporcular ve teknik heyet kendisine bu spor dalı ile ilgili sorular yöneltirken azmi için kutladılar. Takım adına sporculardan Berna San 16 yaşındaki genç sporcuya bir takım forması taktim edip, yapacakları müsabakalara davet ettiler.

Beykoz Kadınlar Basketbol Takımı heyetinin ziyareti renkli anlar ve hoş sohbet ile geçerken Kulüp Menajeri Elmira Draskiçeviç üzerinde sporcların ve teknik heyetin imzası olan Basketbol Topunu günün anısı olmak üzere Başkan Saniye Efe’ye sundular.

Beykoz Basketbol Kulübü Başkanı Cüneyt Pulant geçekleşen anlamlı ziyaretin sonrasında yaptığı açıklamada, “Biz sportif faaliyetlerimizin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler yapmaktayız. Geçtiğimiz günlerde de takımımıza sponsor olan Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Merkezini ziyaret edip Başkan Gülay Demirel’den çalışmaları hakkında bilgi edinmiştik. Bu arada BEDES olarak takımda eğitim hayatı devam eden sporcularımıza da burs desteği sağlamışlardı ki bir kez daha kendisine teşekkür ediyoruz. Bu tür ziyaretlerimiz vaktimiz elverdiğince devam edecek. Göstermiş olduğu konukseverlikten dolayı Saniye Efe Hanımefendiye de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu.

.

.

Beykoz Basketbol’dan TOFD’ye anlamlı ziyaret
Bizi Takip Edin