Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salih Elmas ile ilgili şok iddia!

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas, imar barışı ile ilgili ücret karşılığı danışmanlık hizmet mi veriyor?

Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Dr. Eyüp Salih Elmas, WhatsApp üzerinden durum paylaşımı yaparak…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas, imar barışı ile ilgili ücret karşılığı danışmanlık hizmet mi veriyor?

Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Dr. Eyüp Salih Elmas, WhatsApp üzerinden durum paylaşımı yaparak imar barışı ile ilgili özel bir şirkete ait internet sitesinin reklamını yaptığı iddia ediliyor.  İmar Barışı ile ilgili çeşitli bilgilerin yer aldığı ve altında Elmas’ın imzası bulunduğu söylenen tanıtım fotoğrafında özel bir şirkete ait internet sitesinin adresi ve dört adımda yapı kayıt belgesinin nasıl alınacağı anlatılıyor.

Beykoz Belediyesi bünyesinde kurulan ‘İmar Barışı Masası‘, ilçe sakinlerine işlemleri için ücretsiz danışmanlık ve teknik destek vermeye çalışırken Salih Elmas’ın ‘Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı’ sıfatını kullanarak özel bir şirkete ait internet sitesinin reklamını yaptığı iddiası tartışma yarattı. Ücretli danışmanlık hizmeti veren internet sitesinde e-devlet danışmanlığının indirimli fiyatı 250 TL, yerinde e-devlet danışmanlığı indirimli fiyatı 500 TL, yerinde ölçüm ve rölöve paketi indirimli fiyatı 1500 TL ve herşey dahil paketin indirimli fiyatı ise 3000 TL olarak belirtilmiş.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 28’inci maddesine göre; “Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar.” ifadeleri yer alıyor.

İddialar karşısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbiklek’in nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salih Elmas ile ilgili şok iddia!
Bizi Takip Edin