Beykoz Belediye Başkanı giderse!

Son günlerde gerek ulusal basın gerekse buna dayalı olarak halk arasında görevden alınacak olan veya kibar tabirle istifa edecek Belediye Başkanları hakkında bir kamuoyu oluşmuş durumda.

Beykoz Belediye Başkanımız aralıksız olarak…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde gerek ulusal basın gerekse buna dayalı olarak halk arasında görevden alınacak olan veya kibar tabirle istifa edecek Belediye Başkanları hakkında bir kamuoyu oluşmuş durumda.

Beykoz Belediye Başkanımız aralıksız olarak sekiz yıldan beri görevine devam ediyor.

2009-2014 döneminde ki Belediye Başkanlığı sürecinde;

Beykoz’da dişe dokunur bir proje gerçekleştirememiş olmasına rağmen,

Projelerinin kâğıt üzerinden ve reklam panolarından öteye gidememiş olmasına rağmen,

Beykoz’a daha iyi hizmet sloganlarıyla yola çıkan;

Bir birinden değerli, Ak Parti teşkilatının içerisinde emekler vermiş, hatta halkın ve teşkilatın önemli bölümünün teveccüh göstermiş olduğu Belediye Başkan Aday Adayları varken Yücel Çelikbilek 2014 seçimleri için yeniden Belediye Başkan Adayı olarak Beykoz halkının huzuruna çıkarıldı. Hatta bu dönemde Çelikbilek’in iki yardımcısı da aday adayı olanlar arasındaydı.

Yücel Çelikbilek’i rakip partilerin karşısında zafere taşıyan en önemli argüman ise kendi yaptığı projeler olmayıp, Ak Parti iktidarının 2B konusunda geliştirdiği ve Beykoz’un tekrar kazanılması için, Yücel beye sunulan önemli bir seçim malzemesiydi. Yücel bey bunu Ak Parti teşkilatının da katkıları ile halka iyi anlattı, ikna etti ve 2014’de tekrar Ak Partinin Beykoz Belediye Başkanı seçildi.

Bu dönemde Sayın Çelikbilek en çok sağlık sorunlarıyla gündeme geldi. Görev süresi dolmadan, sağlık sorunlarına dayalı olarak ayrılacağı söylentileri oluşmaya başladı. Hatta yakın çalışma arkadaşları, “başkan giderse, yerine gelebilir miyim” kulisleri yapmaya başladılar. Başkanın sağlığı düzeldi ve bu söylemler rafa kalktı.

Şimdi ise;

Sayın Çelikbilek ‘in görevden alınma, kibar bir tabirle istifa etme konusu gündeme getirildi.

Ak Partililer tarafından İstanbul’un beyefendisi, abeyisi olarak ithafta bulunulan İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş istifa etti. Bu süreci Bursa, Ankara ve Balıkesir Belediye Başkanları’nın istifaları takip etti.

Peki;

Ak Parti Beykoz teşkilatına göre Beykoz’un abeyisi Yücel Bey için durum ne olacak?

Yücel bey katıldığı bir radyo programında “istifamız istenirse başımız üstüne deriz” dedi.

Yücel beyin bu söylemi parti disiplinine uygun bir ifade olabilir. Hatta bak yine yaptı büyüklüğünü diyenler bile çok olur. Fakat vatandaşın aklına “seçimle gelen seçimle gitmez miydi” sorusu gelmez mi?

Bence gelir, seçimlere kadar da unutmazlar!

Yücel Bey 2014 Belediye seçimlerinde yaklaşık 70 bin oy alarak yeniden ikinci kez Beykoz Belediye Başkanı seçildi.

Başarılı olarak değerlendirilen ve ikinci kez aday gösterilen bir Başkan’ın görevden alınması veya istifa ettirilmesi gündeme geliyorsa;

Görevden alınacak olan Belediye Başkanı değildir.

Başkanı tekrar aday göstererek seçimlere taşıyanların kendilerini gözden geçirmeleri gerekliliğidir,

Sayın Çelikbilek’e oy veren 70 bin seçmenin oyunun geçersiz sayılmasıdır,

Eğer ortada bir başarısızlık ve yorgunluk durumu varsa, Başkanla birlikte ekibinde yorgunluğu ve başarısızlığıdır.

Yücel Bey başarısızsa AK Parti Beykoz ilçe teşkilatı da başarısızdır,

Evet, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Bey Başkanlığı süresince başarısızdır. Fakat Beykoz için iyi işler yapmıştır. Yapılanları kimse görmezden gelemez. Fakat yapılması, el atılması gereken daha çok şey varsa, burada başarısızlıktan bahsedebiliriz.

Ancak her şeye rağmen Belediye Başkanı’nı Beykozlular seçmiştir. Başarısızlık yaklaşımı ile görevden el çektirilmesi halinde, vatandaş buna ne der bilemem…

Ben ise; Ak Parti’nin Beykoz ilçe teşkilatının kuruluşunda bulunmuş, bu partiye emek vermiş, hatta Sayın Yücel Çelikbilek karşısından Belediye Başkan aday adayı olmuş biri olarak siyasi kimliğimi tekrar değerlendiririm.

Olsaydınız size sorarlardı!

Ak Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı geçtiğimiz günlerde kendisine ait sosyal medya hesabında talihsiz bir açıklamada bulundu. Açıklamasında; “Devlete ait olan tapusuz yerlere, ormanlara ev bark yaparken kime sordunuz” dedi.

Bu açıklamaya karşısında Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’ndan, Kadın Kolları Başkanının yapmış olduğu açıklama ile ilgili, haksızlıkla ithaf edilen vatandaşlar için bir açıklamada bulunulma ve özür dilenme gereği duyulmadı.

İnsan psikolojisinde ”kişi en çok görüştüğü, bir araya geldiği, fikirlerini paylaştığı son beş kişinin ortalamasıdır” kavramı hâkimdir. Bu durumun yüzde yüz böyle olduğu söylenemez, fakat önemli bir payı vardır. Ak Parti Beykoz Kadın kolları başkanının açıklaması siyasi ortamda, kendi teşkilatı içerisindeki söylemlerin kaleme alınmış bir hali olduğu tek başına kendi şahsi düşüncesi olmadığı yorumunu yapmak mümkündür.

Tapusuz yerlere ev yapmak, buralarda yaşamak Beykoz halkının tercihi değil. Tapusuz yerlere ev yapmak zorunda kalmaları belki de onların kara talihiydi. Yıllarca buraların cefasını çekmiş, devlete vergisini ödemiş, yıllarca yolu-suyu olmadan haytalarını sürdürmeye çalışmışlar. İşte, “kime sordunuz” dediğiniz bu vatandaşlar, Ak Parti İktidarı dönemine kadar soracak kimseyi bulamadıkları için soramadılar. Olsaydınız size sorarlardı Gaye Zayıf hanımefendi.

2B konusu Ak Parti hükümetinin en önemli Ulusal projelerinden biri oldu. Hiçbir Ak Parti yetkilisi şimdiye kadar “sizde devletin arazisi üzerine ev yapmasaydınız, yaparken kime sordunuz” demedi. Yazmadı, mesaj vermedi. Hepsi bu meseleyi çözeceğiz dedi. Beykoz’da ki 2B konusu ve yürütülen politika sonrası Ak Parti’nin 2014 seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı’nı tekrar kazanmasında en önemli seçim malzemesiydi.

Beykoz için hayırlısı ne ise öyle olsun…

Saygı ve muhabbetlerimle,

Beykoz Belediye Başkanı giderse!
Bizi Takip Edin