Beykoz Belediyesi Avrupa’da 2. kez ödül aldı

Beykoz Belediyesi, Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” (ELDW) kapsamında sürdürülebilir çevre projeleri ve etkinliklerle geçen yılın adından 2. kez “Yılın Partner Kuruluşu” oldu.

Beykoz Belediyesi Avrupa’da 2. kez ödül aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa genelindeki ülkelerde kutlanan “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”yla, her yıl farklı temalarda yapılan çeşitli etkinliklerle vatandaşların yerel yönetimlere demokratik katılımının artırılması ve bilinçlenmesi amaçlanıyor.

2022 yılı teması, iklim ve çevre konularında dünyanın geçirdiği hassas dönem göz önüne alınarak, geçen yılla aynı olarak  ‘‘Çevreyi Korumak: Yerel Yönetimler Harekete Geçiyor” şeklinde belirlenen “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”na bu yıl 17 ülkeden 64 yerel yönetim, 276 etkinlikle katıldı.

8 PROJE GÖNÜLLERLE EL ELE

Beykoz Belediyesi, çevreci “Sıfır Atık” hedefleriyle hayata geçirdiği  “Çevre Gönüllüleri”, “Yeşil Okul” “Plastik Atık Kumbaraları”, “40 Yıl Atığımız Değil Kahvemiz Kalsın”, “Beykoz’un Evleri Sıfır Atığın Temeli” “Milli Ağaçlandırma Günü”, “Organik Yaşama Sen De Adım At”, ve “Siteler Ambalaj Atığı Toplama Projeleri”yle konseye başvurdu.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Beykoz Belediyesi, sürdürülebilir ve daha temiz bir çevre için farklı yaş ve meslek gruplarından gönüllülerin katılımıyla hayata geçirdiği 8 projeyle “Yılın Partner Kuruluşu” seçildi.

YENİ PROJELERE İLHAM VERECEK

Beykoz’a prestij getiren partner kuruluş unvanı gönüllülerin katılımıyla hayata geçirilecek yeni projelere ilham verecek.

.

.

Beykoz Belediyesi Avrupa’da 2. kez ödül aldı
Bizi Takip Edin