Beykoz Belediyesi çiftçiden 38 bin mısır alacak

İstanbul’un yeni kent tarımı merkezi Beykoz’ da atalık tohum ve doğal tarımla üretilen tatlı ve sütlü Beykoz Mısırı’nın hasadı başladı. 15 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında sofralara lezzet katacak Beykoz Mısırı, çiftç

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un yeni kent tarımı merkezi Beykoz’ da atalık tohum ve doğal tarımla üretilen tatlı ve sütlü Beykoz Mısırı’nın hasadı başladı. 15 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında sofralara lezzet katacak Beykoz Mısırı, çiftçisine verilen alım desteği ve fiyat artışıyla kazançlı bir sezon yaşatacak.   

Beykoz genelindeki 37 bin dekar arazi üzerinde, 400 dekarlık alanda ekilen Beykoz Mısırı’nda bu yıl yaklaşık 200 bin adet süt mısırı hasadı, 100 dekarlık alanda ise 1000 ton, hayvancılıkta süt yemi olarak kullanılan, silajlık mısır üretimi bekleniyor.  

MISIR ALIMI YAPILACAK

Beykoz Belediyesi ilçede kente tarımını canlandırmak üzere 3 yıl önce öncülük ettiği “Alım Destekli Tarım Projesi” kapsamında çiftçiye sezon öncesinde söz verdiği 38 bin adet mısırın alımına başladı.

İlçeye özgü atalık tohumdan üretilen mısır çiftçiye verilen alım ve zirai danışmanlık desteğiyle tarlada ekonomik değer kazanırken sahada aktif olarak yürütülen tanıtım faaliyetleriyle de daha çok kişiye ulaşıyor.  

MISIR FESTİVALİ’NDE LEZZET ŞÖLENİ

Mısır hasadıyla birlikte alımı başlayan 38 bin adet mısırın 20 bini, Tarihi Küçüksu Çayırı’nda düzenlenen “Beykoz Mısır Festivali”yle İstanbul’a ve ilçe sakinlerine ikram edildi. Festivalde ziyaretçilere lezzet şöleni yaşatan mısırlar, Beykoz Köy Pazarı’nda 28 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında kazanlarda kaynatılarak tüketicilerle buluşacak.    

İHTİYAÇ SAHİBİ SOFRALARA GİRİYOR

Alım Destekli Tarım kapsamında çiftçiden alımı devam eden 18 bin adet mısır ise Sosyal Masa ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim edilecek.

Beykoz Mısırı’nın hasadı Eylül ayı sonuna kadar sürecek.

Beykoz Belediyesi çiftçiden 38 bin mısır alacak
Bizi Takip Edin