Beykoz Belediyesi, din görevlilerini ağırladı

Beykoz Belediyesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında din görevlileri ve ailelerine yönelik akşam yemeği verdi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Beykoz Belediyesi tarafından Beykoz Müftülüğüne bağlı camilerde ve Kur'an…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında din görevlileri ve ailelerine yönelik akşam yemeği verdi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Beykoz Belediyesi tarafından Beykoz Müftülüğüne bağlı camilerde ve Kur’an Kurslarında görev yapan personele yönelik akşam yemeği verildi.

Programa  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Din Görevlileri Dernek Başkanı Seydi Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyelerinin yanı sıra Beykoz’da görev yapan tüm din gönüllüleri katıldı.

İBB Beykoz Koru tesislerinde 400’e yakın kurum personelin katıldığı pogram İmam-Hatip  Özer Karatürk’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından tüm din görevlilerini temsilen, Beykoz Din görevlileri Derneği Başkanı Seydi Aksoy kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Ardından Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş bir konuşma yaptı. İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş bu haftanın anlam ve önemini işaret ettikten sonra her yıl Beykoz Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen  program için Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti. Müftü Demirtaş, Özer Karakütük hocanın açılışta okuduğu Beyyine Suresi ışığında bir  konuşma yaptı.

Müftü Demirtaş, konuşmasında şunları söyledi: “Değerli Meslektaşlarım ve mesai arkadaşlarım. Bizler  Özer hocamızın okuduğu Beyyine’yi yani “ap açık kanıt olan kanıt olan, elçi peygamberin bizlere okuduğu ve emanet ettiği Yüce Kur’an-ı Kerimi tebliğ etmek ve insanlığa,  bu mübarek kanıtı göstermekle görevlendirilmiş bulunmaktayız. Hepimiz elçinin elçileriyiz. Yeni bir din dili oluşturmak durumundayız. Dini kavramların birçoğunun içi boşaltılmıştır. İçini yeniden Kur’an ve sünnet bağlamında doldurmamız gerekiyor. İnsanımızla dini iletişim konusunda yeni yapılanma içerisinde olmamız gerekiyor. En güzel’i , en güzel şekilde asrın idrakine sunmak borcundayız”, dedi.

Samimi bir havada devam eden istişare toplantısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye çıktı ve ilk olarak esprili bir şekilde Müftü Beyi, mikrofunu aldığında bırakmadığından hareketle fazla uzun bir konuşma yapmayacağını söyleyerek müftümüze samimi bir gönderme yaptı.

Ardından duygusal bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında özeleştiri yaparak, kendisi hakkında olumsuz bir görüntü çizildiğini ancak hiçbir zaman asık suratlı, sevimsiz bir kişiliğe sahip olmadığını beyan etti. Bu durumun geçmişten gelen alışkanlıkların bir tezahürü olduğunu sözlerine ekledi.

Başkan Çelikbilek, geçmişte bir cami İmamının hayatının dönüm noktasında onu yanlış yollara tevessül etmekten alıkoyduğunu söyleyerek din görevlisi olmanın ne kadar önemli bir hizmet olduğunu sözlerine ekledi.

Paşabahçe Camii İmam-Hatibi Mustafa Çatal hocanın yaptığı yemek duasından sonra organizasyon sona erdi. Çıkışta tüm davetlilere hazırlanan hediyeler takdim edilerek fotoğraflar çekildi.

Beykoz Belediyesi, din görevlilerini ağırladı
Bizi Takip Edin