Beykoz Belediyesi Kosova’da 2 bin kişiye iftar verdi

Beykoz Belediyesi, Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’de 2 bin kişiye iftar yemeği verdi.

Beykoz Belediyesi ile Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’le kardeş şehir olan Prizren Belediyesi ortaklaşa 2 bin…

Beykoz Belediyesi Kosova'da 2 bin kişiye iftar verdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’de 2 bin kişiye iftar yemeği verdi.

Beykoz Belediyesi ile Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’le kardeş şehir olan Prizren Belediyesi ortaklaşa 2 bin kişiye iftar yemeği verdi. Merkezi İstanbul’da bulunan Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin de destek verdiği geceye Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi – KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Prizren Belediyesi Başkanı Ramadan Muya, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi meclis üyeleri Ahmet Soylu ve Hakkı Emanet, Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu yanı sıra çok sayıda üst düzey davetli ile Türk, Arnavut, Roman ve Boşnak asıllı vatandaş katıldı.

Gece Aluş Nuş ve Başkim Çabrat’ın ilahi dinletisiyle başladı. Ezanın okuması ardından iftarlar açıldı. Gecede bir konuşma yapan Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker desteklerinden dolayı Beykoz Belediye yetkililerine teşekkür etti.

Prizren Belediyesi Başkanı Ramadan Muya da, 2 yıl önce Prizren Belediyesi ile Beykoz Belediyesi arasında imzalanan kardeş şehir protokolü çerçevesinde, Beykoz Belediyesi’nin 2 yıldır Prizren’de iftar düzenlediğini söyledi. Muya, Türkiye Cumhuriyeti’nin ister savaş öncesi ister savaş sonrası her zaman Kosova’ya sahip çıktığını söyledi.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’da, bugün eski Yugoslavya döneminde yaşanan savaşlar nedeniyle Müslümanların ağır bedeller ödedi. Türkiye ile Kosova cumhuriyetleri arasında var olan dostluğun her geçen gün daha da arttığını vurgulayarak kardeş şehir Prizrende Kosovalılarla bir arada iftar açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar da iftar düzenlemelerinden dolayı Beykoz Belediyesi ve Prizren Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Yağcılar, Ramazan ayının bereket ayı olduğunu vurgulayarak, katılımcıların Ramazan Bayramını kutladı.

Beykoz Belediyesi Kosova’da 2 bin kişiye iftar verdi
Bizi Takip Edin