Beykoz Belediyesi o iddialara belgeli yanıt verdi!

Beykoz’da, bir grup provokatör tarafından bilinçli olarak başlatılan algı operasyonuna Beykoz Belediyesi’nden belgeli yanıt geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Anadolu Hisarı’nda çocuklara saldıran köpeklerin belediye ekiplerince Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülme görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

Beykoz Belediyesi o iddialara belgeli yanıt verdi!

İDDALAR ASILSIZ

Bir grup provokatör ve ‘mama lobisi’ olarak bilinen Paw Guards tarafından bilinçli olarak başlatılan bu algı operasyonunda köpeklerden birinin hamile olduğu iddia edildi.

SAHTE HESAPLARDAN HAREKETLER

Beykoz Belediyesi, sahte ve troll hesaplardan paylaşımların altında kötü niyetli yorumlar yapıldığı tespit etmesinin ardından belgeleriyle birlikte kamuoyu açıklama yaptı.

Belediye, hamile olduğu iddia edilen köpeğin ultrason görüntüleri paylaşarak, köpeğin sadece şişman olduğu tespit ettiklerini söyledi.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Köpeklerin rehabilitasyon süreçleri nedeniyle merkezde bir arada olduğu görüntüler de paylaşıldı.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

KÖPEĞİN SALDIRDIĞI ÇOCUĞUN AİLESİ YANIT VERDİ

Çocuklarının köpeklerden kaçarak zor kurtulduğunu söyleyen baba M. Sami Akkuş, “Çocuğum okula giderken 2 köpeğin saldırısına uğrayıp, kaçarak bir evin bahçe kapısını kapatarak zar zor kurtulmuş. 2 gündür Beykoz Belediyesi ekipleri eşkâli tarafımızca belirlenen köpekleri yakalayabilmek, çocuklara zarar vermemelerini sağlamak için sahada emek veriyor. Bazı eleştiriler yapıcı olmalı… Mesela köpekleri zarar vermeden yakalama teknikleri geliştirilmeli gibi. İğne ile bayıltma dışında. Orada samimiyetle görevlerini yaparken vicdan ve merhametle davrandıklarına şahit olduğum veteriner işleri müdürlüğü ekiplerine haksızlık etmemeli. Bu konuda bence Beykoz Belediyesi gayet profesyonel.” diye yanıt verdi.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Beykoz Belediyesi konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle denildi:

“Dünden beri hayvansever olduğunu iddia eden bir troll grubu, ekiplerimizin Anadoluhisarı’ndan aldığı 3 saldırgan köpek ile ilgili ‘enkaz altında kalıp can vermemizi’ dileyerek ahlaksız bir linç kampanyası başlatmıştır.

Depremde vatandaşların kurtardığı hayvanları kendileri kurtarmış gibi paylaşıp para topladığı afişe edilen mama lobisi Paw Guards’ın organize ettiği tahmin edilen Burak Arslan’ın ‘hamile köpek’ yalanıyla başlattığı linçten bazı yorumları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Sahte hesaplardan yapılan akıl ve izandan yoksun yorumlar silinmiş, duyarlı vatandaşlarımız için ise aşağıdaki açıklamanın yapılması elzem olmuştur.

1) Üç köpek saldırgan davranışlar gösterdiği için Anadoluhisarı’ndan alınmış ve Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülmüştür.

2) Merkezde muayeneleri ve tüm bakımları yapılmıştır.

3) Hamile olduğu iddia edilen köpek ultrasonla muayene edilmiş ancak hamile olmadığı tespit edilmiştir. Köpeğin sadece şişman olduğu anlaşılmıştır.

4) Köpekler rehabilitasyon süreçleri için merkezde ve bir aradadır.

5) Merkezimiz haftanın 7 günü 11.00-15.00 arası ziyaret edilebilir. Köpeklerden birinin hamile olmadığı bilindiği halde, böyle bir yalan ortaya atılmış ve duyarlı vatandaşlarımız mama lobisi tarafından kışkırtılmıştır. Provokasyonla ilgili tüm hukuki haklarımız kullanılacaktır.”

.

.

Beykoz Belediyesi o iddialara belgeli yanıt verdi!
Bizi Takip Edin