Beykoz Belediyesi Şehri- Ramazan'a veda etti

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yayınladı Ramazan Bayramı Mesajı ve Belediye Meydanı'nda kurulan son iftar sofrası ile şehri- Ramazan'a veda edildi.

Ramazan Ayı boyunca sokak ve meydanlarda kurdukları iftar sofralarında yaklaşık…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yayınladı Ramazan Bayramı Mesajı ve Belediye Meydanı’nda kurulan son iftar sofrası ile şehri- Ramazan’a veda edildi.

Ramazan Ayı boyunca sokak ve meydanlarda kurdukları iftar sofralarında yaklaşık 100 bin vatandaşı ağırlayan Beykoz Belediyesi şehri- Ramazan’a veda etti. Belediye personeli, düzenlenecek son iftar organizasyonu öncesi Ramazan Bayramı vesilesiyle bayramlaşırken, Belediye Meydanı’nda kurulan iftar sofrasında 3 bin 500 ilçe sakini oruçlarını birlikte açmanın manevi güzelliğini ve huzurunu yaşadı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Belediye Personeli Bayramlaştı

Beykoz Belediye personeli Ramazan Bayramı vesilesiyle düzenlenen bayramlaşma programında bir araya geldi. Belediye personeliyle tek tek bayramlaşan Başkan Çelikbilek tüm belediye ailesine hayırlı ve huzurlu bir bayram temenni etti. Belediye iç avlusunda tertip edilen bayramlaşma töreninde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, sendika başkanları, danışmanlar, birim müdürleri ve belediye çalışanları bir araya gelerek bayrama kavuşmanın mutluluğunu ve sevincini paylaştı.  

Sokak İftarları Dünya’ya Örnek Oldu

Konuşmasında personelin Ramazan Ayı’nı bir kez daha tebrik eden Başkan Çelikbilek, “Allaha şükür ülkemizde kardeşliğin olduğu, barışın olduğu güzel bir Ramazan Ayı yaşadık. Belediye olarak Türkiye’de ve İstanbul’da ilk defa sokak iftarlarına öncülük ettik. Bizim başlattığımız bu konsept bugün Türkiye’nin her yerinde hatta Dünya’nın farklı ülkelerinde bile konuşuluyor. Gönül dünyamızı dünyanın her tarafındaki insanlara açmalıyız.  Ramazan Ayı bunu gerektiriyor. Biz de öyle yaptık. Bosna Hersek-Srebrenica’da ve Kosova’da kardeşlik sofraları kurduk. Buradaki iftar sevincini, coşkusunu oralara taşıdık. İlçemizdeki sokak iftarlarında 100 bin ilçe sakinini ağırladık.  5 bin aileye kumanya dağıtımı yaptık, 6 bin çocuğumuza bayramlık sevinci yaşattık, Edirne’ye kültür geziler düzenledik. Kısacası güzelliklerle dop dolu bir Ramazan Ayı’nı daha geride bıraktık. Bayram’da da bu güzelliklerin devamını diliyorum. Evlerinizde çocuklarınıza bayram neşesini yaşatın, büyüklerinizi, komşularınızı ihmal etmeyin, bayramda onların kapılarını çalın, hatırlarını sorun. Rabbimden Ramazan Bayramı’nın milletimize, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyor, ilçemizde komşuluğun daim olduğu nice bayramlar temenni ediyorum” dedi.

Belediye Meydanı’nda Ramazan’a Veda

Bayram’dan önce kurulan son iftar sofrasında AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

Aynı sofra etrafında huşu içinde ve dualarla iftar saatini bekleyen ilçe sakinleri akşam ezanının okunmasıyla hep birlikte oruçlarını açtı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 6 yıldan bu yana aralıksız olarak her Ramazan Ayı’nda sokak ve meydanlarda kurdukları iftar sofralarında bu yıl 100 bin vatandaşı misafir etmenin, ilçe sakinlerinin birlikteliğine şahitlik etmenin kıvanç ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek 7’den 70’e sokak iftarlarına ve gönül sofralarına katılan  tüm ilçe sakinlerine teşekkür etti.

Başkan Yücel Çelikbilek’in Ramazan Bayramı Mesajı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi: “Sevgi, kardeşlik ve paylaşma zamanı olan bir Ramazan ayını daha geride bırakmış olduk.  11 Ayın Sultanı Ramazan’da, her yıl olduğu gibi bu yıl da, yaklaşık yüz bin Beykozlu hemşehrimizle aynı sofrada bir araya geldik.

İlk günden itibaren Ramazan ayının güzelliklerini hep birlikte yaşadık, her akşam farklı mahallerimizde düzenlediğimiz Sokak İftarlarımızda, gönül sofralarımızda ve sahur programlarımızda, yine hep birlikte komşuluğumuzu, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdik. Bu yıl 24 TV her gün iftar saatinde Hz.Yuşa’da canlı yayın programı gerçekleştirerek, “Türkiye’de Ramazan-İftar” programıyla evlerimize konuk oldu.  Beykoz’un manevi ve tarihi atmosferini yansıttı. TODEM ve Sosyal Masa aracılığıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da 6000 çocuğa bayramlık hediye ederek sevindirdik. İhtiyaç sahibi ailelere ise erzak desteğinde bulunduk

Bosna ve Kosova’da kardeş belediyelerimizle bağları güçlendirmek amacıyla iftar programları düzenlediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kardeş şehrimiz Srebrenitca’da 4.500 kişilik iftar sofrası kurduk. Bosna Savaşı sırasında yaşanan katliamın 20. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz iftarda kardeşlik duygularıyla, Bosna halkının acısını paylaştık. 11 Temmuz 1995’te Sırplar tarafından yapılan katliamın 20.Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da katılarak Bosnalı kardeşlerimizi yalnız bırakmadı.

Yine Kosova’da kardeş belediyemiz olan ve ecdadımız Murat Hüdavendigar’ın şehit düştüğü topraklarda iftar sofrası kurduk.  Kosova’nın en önemli ve en güzel kentlerinden biri olan Prizren’de Ramazan ayının güzelliklerini oradaki kardeşlerimizle paylaştık. Onların da yaşamış oldukları acıları paylaştık.

Bu vesileyle, 20 yıl önce Bosna’da Srebrenitsa’da, Avrupa’nın göbeğinde yaşanan katliamda hayatlarını kaybeden tüm soydaşlarımıza ve Kosova’daki tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bu katliamların bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyor, tüm halkımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı tekrar tebrik ediyorum” dedi. 

Bayramlaşma 1. Gün Yapılacak

Beykoz Belediyesi’nin halka açık düzenlediği Bayramlaşma programı bayramın 1. günü saat: 14:30’da Belediye Meydanı’nda yapılacak. 

Beykoz Belediyesi Şehri- Ramazan'a veda etti
Bizi Takip Edin